Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen vény nélkül kapható...

Milyen vény nélkül kapható gyógyszer jó IBS-re? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eddig a Reasec segített minden tünetem tökéletes megszüntetésében ami az irretábilis bél szindrómámból eredt, de vényköteles és drága gyógyszer, ezért váltani szeretnék. Tudtok ajánlani hasonló hatású nem vényköteles gyógyszert? Duspatalinról van esetleg tapasztalata valakinek?

#gyógyszer #szindróma #IBS #irretabilis #bowel #sindrome #duspatine
2013. márc. 4. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Mivel az irritábilis bél szindróma (nagy kezdőbetűkkel..) egy leginkább táplálkozás eredetű állapot, tünetegyüttes (bármit is állítsanak a belgyógyászok) így a bélfalat károsító, allergizáló méreganyagokat kell első sorban elkerülni, nem a tüneteket elfedő gyógyszert keresni. Ha ezen a ponton nem értünk egyet, akkor az írásom további olvasása fölösleges!


ÁBSZ-t okozó anyagok, élelmiszerek lehet az összes gabonaféle (glutén, lektinek), a tejtermékek (tejfehérjék, tejcukor), szója (lektinek), burgonyafélék (lektinek, szaponinok, ide sorolva nem csak a krumplit, de adott esetben a paradicsomot, padlizsánt is).


A többi táplálékunk, tehát amiket meg tudunk emészteni húsok, belsőségek, legtöbb zöldség, gyümölcs, olajos magvak.. ezek nem szoktak problémát okozni, a rájuk való érzékenység sokszor már az ÁTERESZTŐ Bél Szindróma következtében kialakult kóros immunreakció, tehát egy kóros állapot következménye.

2013. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, dolgozom ezen a felén is de jelen esetben ez nem segít.
2013. márc. 4. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem anno semmit sem ajánlottak, azt sem tudtam hogy létezik rá drága gyógyszer. Azért sok sikert kívánok, majd jön válaszoló aki ismer ilyen szert!
2013. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eucarbon tablettát próbáld meg.
2013. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az ilyenek a görcsökre nem jók csak a hasmenésre. A sima görcsoldók sem hatnak csak a Reasec ami az idegrendszeren keresztül hat...
2013. márc. 10. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Buscopan tabletta?:

[link]

2013. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
PAPAVERIN NYCOMED
2013. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Idő közben kipróbàltam a Duspatalint, amit konkrétan az IBS tüneti kezelésére fejlesztettek mint megtudtam a betegtàjékoztatóból, és jó is. Ajànlom mindenkinek aki hasonló cipőben jàr. Minden jót!
2013. ápr. 28. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!