Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megbüntethetik ezért a házi...

Megbüntethetik ezért a házi (gyermek) orvosomat?

Figyelt kérdés
Nála szoktam Frontint felíratni. Nem túl gyakran, eddig összesen 3x-4x 1 év alatt, de legutóbb már nem nagyon akarta, kérte, hogy vigyem be legközelebb a pszichiátriai papírjaimat (miszerint ezt szedem). Na de nekem olyanom mostanában nincs, a legutóbbi 2012 januárjából van, és arra is "alkalmanként 0,25 mg" van írva, nem pedig 0,5 mg napi 3x. Mindenesetre többet nem íratok fel vele, de ezért megbüntetik? Vagy engem büntetnek meg? El tudom rendezni a helyzetet (szeretem a doktornénit), vagy jobb, ha inkább átjelentkezem a felnőtt rendelésre? 17l
2013. márc. 4. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Micsoda? 17 évesen napi 3* 0.5-ös Frontint szedsz? Minimum egy éve, ahogy olvasom... Nehezebb lesz leszoknod róla, mint a drogról. Szüleid hagyják? Mi a diagnózisod, ami alapján ilyen dózisú nyugtatót kell szedned gyerekként? Egyébként nem fogják megbüntetni, mert honnan derülne ki, de elképzelni sem tudom, milyen hanyag gyerekorvos az, aki ajánlás nélkül nyugtatót ír fel gyerekeknek (de urambocsá bárkinek is)...
2013. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem minden nap szedem, csak alkalmanként.

És nem a doktornő hibája, hanem az enyém, mert meggyőzően hazudtam neki, ő pedig megbízhatónak ismer. És nem szeretném, ha megbüntetnék az én hülyeségem miatt... Azt mondta, ha kap egy ellenőrzést, megtörténhet, mert nincs nála pszichiátriai papírom. Hamisítani pedig nem lenne valami jó megoldás. És azt sem érezném tisztességesnek, ha egy szó nélkül átjelentkeznék máshova.

2013. márc. 4. 14:23
 3/6 A kérdező kommentje:

A legutóbbi diagnózisom generalizált szorongás volt egyébként, tehát akár indokolt is lehetne. Viszont azóta egyáltalán nem is jártam pszichiáternél, tehát hogy most mi lenne a diagnózisom, nem tudom, és talán nem is akarom tudni. Elég nagy zűrben vagyok.

Csak azért mondtam neki 3x0,5-ös adagolást, hogy a 100 db-osat írja fel.

2013. márc. 4. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha elhitte hozomra, hogy 15-16 évesen napi 3*0,5mg-re van szükséged, akkor ott sincs minden rendben és igen a dokinak lehet belőle kellemetlensége egy ellenőrzésnél, pláne ilyen mennyiségnél... Felirattál magadnak 400db 0,5-ös Frontin-t egy év alatt és aggódsz, hogy mi lesz az utánpótlással? Szerintem igen jó lenne, ha meglátogatnád a pszichiátert újra. (Nem gúnyolódok, 12 évig éltem egy súlyos mániás-depresszióssal.)
2013. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen mennyiség volt. Kétszer írattam fel 30 darabos 0,25-öst, egyszer ugyanekkora 0,5-öst, 100 darabosat először írattam. És igen, aggódom az utánpótlás miatt. :D Lehet tényleg pszichiáter lesz ebből...
2013. márc. 4. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:

hát, kedvesem, menj el inkább egy pszichiátriai rendelésre... :D


17F

2013. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!