Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyetemi hallgatói támogatásná...

Egyetemi hallgatói támogatásnál miért nem számít tartós betegségnek a trombózis, amikor állandó gyógyszeres kezeléssel jár, és orvosi felügyelet alatt vagyok miatta? Mi számít akkor tartós betegségnek, mikor ez életem végéig megmarad?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ugyanazért nem száímt annak, mivel mondjuk az se számít annak ha valaki fél szemére vak. Tartós betegségnek számít ondjuk ha valaki tolókocsiba kényszerűl vagy végtaghiányos ilyenek.
2009. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na állj, mi az hogy nem számít annak. Én Szegedre és Debrecenbe jártam egyetemre és pajzsmirigy alulműködésem, ami közel sem azonos egy fél szem elvesztésével, vagy a trombózissal , mindig mindenhol tartós betegségnek számított. Ti milyen egyetemre jártok, mert én mindenhol plusz pontot kaptam érte.

Egyébként az számít tartós betegségnek, ami nem gyógyítható, életed végéig tart, és jelentősen befolyásolni képes az életviteled, vagy annak alakulását. Ja és folyamatos orvosi ellátást igényel. De a fél vakság, konkrétan nem tartósbetegség, hanem fogyatékosság, azért pedig kiemelt kategóriába tartozik valaki, tehát automatikusan megítélnek neki egy bizonyos összeget ( általában 12 ezer forintot).

2009. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem egyetem függő, hanem állambácsi dönti el fent. Tehát ha nekem Szegeden és Debrecenben járt, akkor hacsak nem magán vagy egyházi egyetemre jártok nektek is kell járnia. Amennyiben nem az törvénysértés.
2009. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nekem is trombózisom volt, és mindenféle kedvezményt megkaptam a 'tartós betegség' miatt!
2009. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!