Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amikor a hullákat hosszabb...

Amikor a hullákat hosszabb ideig meg kell hagyni, úgy, hogy civilek is látják a hullát (pl. katolikus temetésnél, ahol a koporsó nyitva van a ravatalozóban) akkor előtte ki szokták belezni a hullát, hogy lassabban bomoljon vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a hullákat fagyasztóban tárolják a hullaházban, de amikor beöltöztetve vannak a koporsóban már a ravatalon, akkor ki vannak szedve a szerveik, hogy lassabban bomoljanak vagy nem?

2013. márc. 7. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Arrol tudnia kellene a csaladnak is. Ennyi ido alatt nem bomlik latvanyosan.
2013. márc. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy belezik ki, uristen. Miutan kiszedik a hutobol, felravatalozzak es aznap eltemetik a testet. A bomlas nem olyan gyors mint azt gondolod.
2013. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem kibelezik és balzsamozzák.
2013. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én valami olyasmit képzeltem el, hogy eltávolítják a zsigeri szerveket, a has- és mellkasüreg belsejét sóval dörzsölik be, hogy elvonja a nedvességet és prezerválja a testet, majd bevarrják a hasüreget, a külső bőrfelületet bebalzsamozzák és felöltöztetik a hullát.
2013. márc. 7. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor boncolják, akkor alapból kiszedik a szerveit. Aztán miután megnézte a patológus, mindent visszaraknak és összevarrják. Ennyi.
2013. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
aza hosszabb idő, amiről te beszélsz max pár óra, azalatt nem bomlik annyit,h balzsamozni, sózni kellene. a boncoláskor kivett belső szerveket visszarakják a hasüregbe, bevvarják a hasüreget, majd megmosdatják a testet, ünnepi ruhába öltöztetik, esetleg sminkelik és így kerül a ravatalozóba.
2013. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Alapból hűtve van a ravatalozó is.

Ilyen hülyeséget, nem az ókori Egyiptomban élünk, nem szedik ki a szerveket.

2013. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
le van fagyasztva ---mikor temetik példa 10kor....reggel 6 kor kiveszik anyit enged bemutathato lesz már..ha nem rá segitenek melegitőberendezésel...legyen anyira langyi...akár.olykor pici smink az plusz pénz....
2013. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem veszik ki a szerveket és nem is fagyasztják az elhunytakat,csak hűtik.

A katolikus temetésnek meg a nyitott koporsónak meg megint semmi köze egymáshoz.

2013. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Csak a májat szokták kivenni. Ezért ha ilyen temetésen veszel részt, akkor sajnos előfordulhat, hogy utána mikor otthon alszol éjjel, akkor hirtelen felriadsz, és azt látod, hogy ott áll az ágyad mellett a halott föléd hajolva, és hörgő hangon azt mondja: KI ETTE MEG A MÁJAMAT?!?!?!?
2014. szept. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!