Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az atroszkópos műtét?...

Milyen az atroszkópos műtét? Milyen "térdbetegségekre" alkalmazzák?

Figyelt kérdés

#műtét #térd #atroszkópos
2013. márc. 22. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Artroszkópos műtétnél két vagy három lyukat vágnak a térdbe. Az egyik lyukba a kamerát, a másikban vagy másik kettőben végzik a beavatkozást. Általában gyors a felépülési idő, de rendszeresen kell gyógytornázni, anélkül nem megy.

Ínszalagszakadásnál, porcleválásnál, meniscus-sérüléseknél, kisebb letapadásoknál, stb. használják.

Remélem, hogy tudtam segíteni. :)

2013. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! :)

Mit jelent a letapadás?

2013. márc. 25. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Örülök, hogy segítettem. :)

A letapadás azt jelenti, amikor az izom vagy ínszalag mozgása beszűkül, nem képes ellátni addigi feladatait (hajlítás, nyújtás). Esetleg még az, hogy összetapadnak az izmok.

Ezt először gyógytornával próbálják meg kezelni, fellazítani. Ha nem sikerül, akkor megpróbálják bemozgatni (altatásban megpróbálják behajlítani a sérült végtagot). Ilyenkor elszakadhat pár izomrost. A bemozgatás után gyógytorna. Ha ez sem sikerül, akkor artroszkóp, ha az sem, akkor felnyitják teljesen (lehet, hogy kihagyják az artroszkópos lépést). Ezután is gyógytorna.

Azt megkérdezhetem, hogy ilyen műtéted lesz-e vagy csak szimplán érdekel?

Köszi! :)

2013. márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Hát igazából fogalmam nincs mi lesz a térdemmel, mert kb. 2 hónapja kiugrott és azóta ez többször is megismétlődött.A jobb térdcsontom is kijjebb van, mint a másik.Egyenlőre csak érdeklődök, hogy mik a lehetőségek, aztán majd kiderül mit mondanak az ortopédián. :)

2013. márc. 26. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy kijjebb van a jobb térdcsontod? A térdkalácsodra gondolsz?

Hát, ne gondolj azonnal a műtétre. Hátha javasolnak valami kevésbé fájdalmas megoldást. :)

Mikor kell menned orvoshoz? Vagy még nem kértél időpontot?

2013. márc. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem a térdkalácsra gondoltam, hanem a jobb sípcsontom tetején lévő csont áll kijebb mint a bal térdemen.

Nincs még időpontom, csak beutaló. :/

2013. márc. 30. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de nem tudom elképzelni, hogy hogy áll a térded, ha nem a térdkalácsod az. :/

Remélem, hogy hamar sikerül időpontot szerezned, és akkor minden kiderül, de azt is remélem, hogy nem lesz vele semmi baj. :)

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Neked! :)

2013. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!