Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Délelőtt megvágtam borotvával...

Délelőtt megvágtam borotvával a lábam, nem tűnik vészesnek, a sebet megtisztítottam és leragasztottam sebtapasszal ami egész nap rajtam volt, de este amikor leszedtem még mindig vérzett. Hogyan állíthatnám el a vérzést?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A ragtapasz leszedésekor nem sérült meg a varr?

Ha 6 óra alatt nem alvadt meg a vér egy "nem vészes" vágásban az már komoly gond. Mekkora a seb? Mennyire vérzik? Kicsit több infót!

2013. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, fontos lenne tudni, hogy nem tépted-e fel megint a sebet!? Amúgy ha megvágod valamidet, az mennyi idő alatt gyógyul meg?
2013. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ha megvágom magam az kb. pár nap alatt elmúlik...

azt nem tudom hogy feltéptem-e a sebet, a tapasz puha belső része volt a sebnél és az kb. akkora mint a seb, de nincs mélyen bevágva

2013. márc. 25. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy minimális méretű vágásnak (mint amit borotválkozásnál szokásom alkotni) illik azért 1-2 percen belül megalvadnia mármint a vérnek..

Mindenesetre tegyél valamiféle kötést a sebre, ami kellően összeszorítja a sebet, lehet az okozta a gondot hogy a lábad azon részén volt ahol mozgás miatt nem tudott rendesen gyógyulni a seb.

2013. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt megnézted mennyire volt véres a tapasz? Azért ha egésznap vérezget az hagy nyomot maga után.

Egyébként a tapasz puha része mindegy, nálam előszeretettel ragad bele az is a sebbe, de pl véradás után a vattával is meggyűlik a bajom, én ezért vérzek ki gyakran mindenfelé. Próbáld levegőztetni kicsit, azért jó fél óra alatt el kellene állnia a vérzésnek.

2013. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na elmúlt már azért köszönöm a válaszokat
2013. márc. 26. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!