Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvos megeheti azt, hogy...

Az orvos megeheti azt, hogy nem ad igazolást?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben sokat betegeskedem. Sokszor visszatérő betegség nálam a mandulagyulladás, 2 hete ezzel voltam beteg. Most voltam laborban (szúrt az oldalam, plusz hasmenés), és magas a GGT-m. (ez mellékes) Emellett még szorongásos is vagyok 2 éve, mert meghalt apám, és akkor jött ki ez.

De az orvos mindig beleszól abba, hogy mennyit hiányzom, meg hogy ki fognak rúgni az iskolából. De teszem hozzá, hogy azért annyit még nem hiányzom szerintem, plusz ha egyszer beteg vagyok, akkor nem megyek=mehetek be, főleg azért, mert konyhán dolgozom élelmiszerekkel.

És az lenne a fő kérdésem, hogy az orvos megtehetné-e azt, hogy nem ad táppénzes papírt igazolással? Mert megint hasmenésem van, és gondolkozom, hogy nem megyek be.


Köszönöm előre is!! :)



2013. ápr. 3. 10:37
 1/3 A kérdező kommentje:
megteheti*
2013. ápr. 3. 10:38
 2/3 A kérdező kommentje:
ja igen, nem rendes melóm van, gyakorlatozom, most csinálom az OKJ-s képzést :)
2013. ápr. 3. 10:40
 3/3 anonim válasza:
86%
Tudtommal megteheti, mert ő dönti el, hogy szükséged van-e pihenésre vagy sem. Viszont ha már ő is észreveszi, hogy túl sokszor kérsz igazolást, szerintem ne lepődj meg ha figyelmeztet, hogy mi lesz a vége. Amúgy nem rúgnak ki igazolt hiányzás miatt, csak év végén osztályozó vizsgára kötelezhetnek (ha nem csinálod meg, megbuksz) ha a tanórák legalább 30%-án hiányoztál.
2013. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!