Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudhatom, hogy érvényes...

Honnan tudhatom, hogy érvényes-e még a TB-m?

Figyelt kérdés
Már több,mint egy éve nem dolgozom,nem jelentkeztem be a munkanélkülibe sem és orvosnál sem voltam azóta.

2013. ápr. 3. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Rég nem érvényes a TB-d.

Jobb lesz, ha befáradsz a NAV-hoz és bejelentkezel, mert szép kis büntetésre számíthatsz.

2013. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem érvényes, kellene fizetned havonta a járulékot.
2013. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És az nem számít,hogy előtte 11 évet dolgoztam?
2013. ápr. 3. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem számít. Addig van csak TB-d amíg te vagy a munkáltatód helyetted (valójában azt is te "fizeted") fizeti a járulékot.


A 11 év csak annyiban számít, hogy ha bejelentkezel a munkaügyibe, akkor az álláskeresési járadék folyósításának idejére nem neked kell megint fizetned.

2013. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Éppen azért nem jelentkeztem be ,mert úgysem jár semmi juttatás.

A szociális segélyre sem vagyok jogosult,mert hiteles autónkat tudjuk fizetni.

2013. ápr. 3. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért ne járna?

[link]


Akkor nem jár, ha feketén dolgoztál.

2013. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
már rég nincs TB-d. Ezt neked magadnak kell fizetni havi 6000 vagy 6500 Ft-ot. Tudsz igényelni csekket egyben kiküldik az egész évre szólót Te meg fizetgeted havonta.
2013. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindnekinek jár munkanélküli segély ha legalább 1 évig dolgozott bejelentve. Elestél igy egy kis pénztől, dehát mért nem jártál utána. Ha a házastársad dolgozik és jól keres, neked akkor is jár ha munkanélküli vagy.
2013. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még nem esett el, most is kérheti.

Az egészségügyi járulék 6660 Ft/hó idén.

2013. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előtte 11 évet dolgoztál és volt folyamatos munkaviszonyod, akkor miért ne járna? Jelentkezz be most és lesz TB-d.
2013. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!