Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lassan egy éve munkanélküli...

Lassan egy éve munkanélküli pályakezdő vagyok, nincs fizetve a TB-m. Kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Holnap nőgyógyászhoz kell mennem, és mióta tavaly leérettségiztem, nem volt munkahelyem, így a TB-m sincs fizetve. Mire számíthatok, kb mennyit kell majd emiatt fizetnem a nőgyógyásznál?
2013. ápr. 10. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha magánúton mész, semmi gáz, viszont ezt rendezd minél előbb, mert utólag is kérni fogja a NAV. Havonta neked kell magad után fizetned, csak akkor nem kéne, ha ellátásban részesülnél
2013. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán semmit nem kell fizetni, ellátnak, de jelenteniük kell a NAV felé, hogy nem vagy biztosított és ők behajtják rajtad visszamenőleg is a havi járulékot.
2013. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha én igényelem az önkormányzatnál azt, hogy egy évig fizessék nekem? Hátrányos helyzetű vagyok, így gondolom, jogosult lennék rá. Attól függetlenül visszamenőleg nekem kell majd kifizetnem?
2013. ápr. 10. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj be az önkormányzathoz, kérdezz rá a visszamenőleges dologra is.
2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2013. ápr. 10. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor fizeti az önkormányzat helyetted, ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el a 28,500 ft-ot.
2013. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából jelenleg párommal és a szüleivel élek, ők kb havi 90et keresnek, én semmit. Viszont a lakcímem az édesanyámnál van, ahol nem éri el ezt az összeget....
2013. ápr. 10. 18:13
 8/8 anonim válasza:

Nekem utolag be oellett fizetnem, 45.000 re jott ki a hatralek. Jobb minel elobb bejelentkezni,mert havi 6600 ftot konnyebb fizetni,mint utolag egyszerre.

Arrol nem is beszelve,hohyha baleset er es kiderul,h nem vagy biztositva,csak az eletmento kezeleseket vegzik el ( lasd igy nem jar: fogaszat,nogyoyaszat,haziorvos,semmi)

2013. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!