Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Proktológia? Mivel lehet...

Proktológia? Mivel lehet elkerülni az aranyeret?

Figyelt kérdés
Aranyérrel kapcsolatos kérdésem van! Ha van valaki Doki aki erre rákattint akkor irjon,hogy tudjak írni privátban! Köszönöm

2013. máj. 3. 11:02
 1/5 schocko ***** válasza:
Nem kell hideg akármire leülni.
2013. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az aranyér többek között székrekedés, kemény széklet, erőlködés, erek elnyomása miatt alakul ki.

Ha valakinek nem lágy a széklete, hanem folyton kemény és még székrekedése is van, akkor könnyen kialakul az aranyér. Ha valaki pl. mint egy nő, terhes lesz, akkor szintén megvan az aranyér kockázata, hisz az erek elnyomódnak, szüléskor az erőlködés szintén hozzájárulhat.

Ha valaki úgy táplálkozik, hogy figyel az étkezésre, hogy sok rosttartalmú ételt, italt visz be az étkezésbe, vagyis székletlágyítóan étkezik, akkor jóval kisebb a kialakulási kockázata. És persze sok folyadék!

2013. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hidegre ülni,báris nagyon vigyázok magamra!! Talán az étkezésemre jobban oda kell figyelni! Köszönöm
2013. máj. 3. 11:35
 4/5 anonim válasza:

A legjobb megoldás a rostban gazdag táplálkozás. Mindenkinek ajánlom az alábbi módot, ami nekem hosszú évek szenvedését enyhítette jelentősen:


Minden áldott nap, reggelire zabpehely turmixot kell készíteni banánnal. Testsúlytól függően de kb. testsúlykilogrammonként 1 grammnyi zabpehely + 1-1,5 banán, rá 2 pohár (3-4dl) vizet vagy esetleg tejet (bár én azzal sosem próbáltam) és botmixerrel összeturmixolni.


Kitartóan kell tartani ezt az étrendet és pár hónap alatt a legmakacsabb aranyeren is óriásit javít.


Sok sikert!

2013. máj. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. máj. 5. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!