Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen fájdalomcsillapító...

Milyen fájdalomcsillapító vált be nektek?

Figyelt kérdés

Ma reggel eltörtem a sípcsontomat. Műteni szerencsére nem kellett, de a lábujjaimtól a combom felső részéig érő gipszsínt kaptam rá.

A kórházban kaptam fájdalomcsillapító injekciót, ami nagyon jó volt, viszont már elmúlt a hatása. Az orvos csak annyit mondott, hogy ha fáj, akkor vegyek be fájdalomcsillapítót (és sajnos rettentően fáj). Algoflexet vettem be, de sajnos nem sokat segített. Van valakinek tapasztalata, hogy ilyen helyzetben mi vált be?

Nagyon köszönöm előre is!



2013. máj. 9. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítónak a fűzfakéreg forrázatát javaslom, tényleg elég ütősen csillapít a törésre pedig a fekete nadálytő levelét használd borogatásnak. Két - három hét alatt összevarrja a csontod.
2013. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nekem az orvos 12-14 hét gipszről beszélt.

Plusz a gipsz miatt a borogatás is lehetetlennek tűnik.

2013. máj. 9. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Algoflexet szedtem, volt amikor használt, volt, amikor nem.


Mirelit zöldséget (pl. borsó) törülközőbe csavarod és úgy teszed a gipszedre, így lehet gipszelt végtagot borogatni.


Majd pár nap után már nem fog annyira fájni a lábad, csak ne mozogj most vele az elején semennyit sem. Ezt sajna ki kell várni. Durva erős fájdalomcsillapítót ne szedj, mert az meg kicsinálja a gyomrodat. Muszáj tűrni pár napig a fájdalmat.


Jobbulást!


Hogy tudtad a sípcsontodat eltörni? :D

2013. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat és a jókívánságot. A borogatás tényleg jó + még egyelőre Algoflexet szedek.

Szerencsére ma már kicsit elviselhetőbb a fájdalom, talán a legrosszabb részén túl vagyok.


Biciklivel estem, sajnos a jobb lábam került legalulra.

2013. máj. 11. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Szegény, az egész nyaradat gipszben töltheted akkor. De aztán fájni már egyáltalán nem fog, hidd el, csak a gipsz lesz rossz, de idővel azt is teljesen meg lehet szokni.
2013. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, egyelőre nem tudom, hogyan fogom kibírni egész nyáron gipszben. Volt egy csomó terv nyárra, de egyelőre marad az itthon üldögélés.


Aztán majd kiderül, hogy mit mondanak szerdán kontrollon.

2013. máj. 12. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!