Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vérnyomás+ödémásodás?...

Magas vérnyomás+ödémásodás? Segítség!

Figyelt kérdés

elég komplikált a helyzetünk, nagymamám kb. 5 hete elkezdett allergiás tüneteket produkálni.Sajnos a háziorvos sima étel allergiára kezelte....később,miután feldagadt a torka és a nyelve, és ki kellett hívni az ügyeletet, a kórházban megállapították ,hogy a vérnyomáscsökkentőjére allergiás.Bent volt egy hétig, el vették tőle a co-renitec gyógyszerét és az amlodipin maradt. 1 hétig be is állt rendes értékre a vérnyomása. Azonban most el kezdett újra dagadni a szája,arca, lába, és a vérnyomása is visszaállt a magas értékre. Na most az egyik kérdésem az lenne, h ugy tudom h, a vérnyomáscsökkentőkben ca-csatorna gátlók vannak, és ezáltal tágítják az ereket. Na most nagyinak kálcium pezsgőtablettát írtak fel,és ha dagad akkor azt szokott inni. Most akkor ez nem probléma? mármint a kettő nem üti egymást? Na igen és nem lehet h ez az ödémásodás szívelégtelenségre utal? mármint ez köztudott,hogy ez az egyik mellékhatás/jele a szívelégtelenségnek, a háziorvosunk mégsem hajlandó kivizsgálásra küldeni :S Most ott tartunk ,hogy 20 éves létemre én fogok bemenni nagyimmal az orvoshoz,h kiharcoljam a beutalót...valakinek valami gondolat,hogy mitől lehet ez az egész? nagyinak emellett veseköve van,ami elég nagy.. tudtommal még nem bizonyították,hogy a vesekőnek köze lenne a magas vérnyomáshoz, bár a kálcium kiválasztás módosulhat...

várom a hasznos tanácsokat! :)



2013. máj. 9. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki a keringése miatt ödémásodik, annak mindig a legmélyebben fekvő testrészei ödémásodnak először.

Aki fent járó, annak a lába, bokája, a fekvő betegnek pedig a keresztcsont tája.

Úgyhogy ez allergia lesz, pláne ha a kalciumra lemegy a duzzanat, ez is igazolja.

2013. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Co-renitec kombinált vérnyomáscsökkentő. Vízhajtót is tartalmaz. Kellene neki egyéb kombinált szer. Menjetek vissza az orvoshoz.
2013. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kapott valami új gyógyszert esetleg, hogy újra megjelent az arcán az ödéma? A szívelégtelenség valóban okoz ödémát, de főleg a lábán, amennyiben jobb szívfél elégtelensége van és ha bal szívfél elégtelensége van, akkor meg tüdőödémája lesz. Az arcán megjelenő duzzanat nincs összefüggésben szívbetegséggel szerintem.

Ha azt gondolják, hogy allergiája van a nagyidnak, akkor inkább valamilyen antihisztamint kéne adni, az hatásosabb. Amúgy szerintem nem para, hogy calciumot kap amlodipinnel együtt.

Ha a vesekő miatt komolyabb károsodás alakult ki a veséjében, az amúgy okozhat magas vérnyomást. Remélem segítettem valamennyit :) Jobbulást!

2013. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagymama egyen sok fokhagymát.
2013. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom, hogy allergiás lett a nagymamád a Renitecre! Nálam is erős allergiás reakciót okozott. Sok esetet hallottam már ettől a gyógyszertől. A másik gyógyszerére is lehet allergiás. Fontos lenne egy szív ultrahangot csináltatni a nagyinál. Vannak olyan korszerű gyógyszerek amelyek nem okoznak allergiát. A kálciumot szedheti a gyógyszerek mellett, de lehetőleg 2 óra teljen el a bevétel között.
2013. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

de ha megállapították ,hogy a co-renitecre allergiás,akkor azt nem lehet kizárni? mármint valamelyikőtök írta,hogy ez akkor allergia lesz. étel-allergia nem lehet, ugyanazt eszi,amit ezidáig.

a duzzanat ca bevétele után se lohad teljesen le :S , kapott vízhajtót,de arra panaszkodik,hogy így egész este wc-re jár ( bár ilyenkor győzködöm, h ez még mindig jobb,mintha feldagadna valahol).

még a kezdetek kezdetén,amikor a háziorvos ételallergiára gyanakodott,kapott allergiás tüneteket csökkentő gyógyszert, gondolom az antihisztaminos volt. Erre kiütések jelentek meg rajta,amiket teljesen szétvakart (bár épp ma olvastam ,h okozhat csalánkiütést). az a baj ,hogy ezt a gyógyszerét nem vitte magával,amikor bekerült a kórházba, és nem is említette,pedig direkt rászóltam,hogy mindent vigyen magával. (erre fel az értelmes doki a leletébe azt írta be h rühes.....)

most kapott egy újfajta allergiás tüneteket csökkentő gyógyszert,szedi is,de nem segít . vagyis a duzzanat lejjebb megy, de nem teljesen.

2013. máj. 9. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!