Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tennél, ha két-és félév...

Mit tennél, ha két-és félév kemény rákkezelés után közölné veled az orvos, hogy nem nyirokmirigy rákod volt, hanem nyirokmirigy gyulladásod?

Figyelt kérdés
Szenvedés, sugár-és kemoterápia, rettegés, kiadások, utazások, a szervezet teljes szétesése, a külső eltorzulása. Ez volt az elmúlt két-és fél év.

2013. máj. 11. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is baromi dühös lennék.

Utána pedig utánajárnék, hogy hogyan állították fel a diagnózist. Gondolom vettek biopsziát, és ha arról daganat jött vissza, akkor nem a kezelőorvosod hibázott, hanem a patológus. Mindenesetre addig megpróbálnám visszafogni magam, amíg pontosan ki nem derül, hogy hol csúszott el a dolog.

2013. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, sorozatban hibáztak. A fő kezelő /onkoógus/ doktornő néhány hete itt is hagyta a betegeit és átment egy másik megyébe. Jó, jó, de végül is mit tennél ebben a

heyzetben?

2013. máj. 11. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon mérges lennék. De megpróbálnám a pozitív oldalát nézni: nem vagyok rákos. (Na meg még mindig jobb, mintha gyulladással kezelnek, és kiderül, hogy rák.) Aztán aggódnék a sugár- és a kemó szövődményei miatt.

Meg persze utánajárnék, hogy ki a felelős.

2013. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napsugar11 ***** válasza:
100%

Lehet, hogy furcsa, de örülnék neki... És te mit tennél, ha visszajönne a leleted, hogy a szövettan negatív, boldogan élnél ennek tudatában 2 évig, és amikor teljesen feldagad a hasad, kiderül, hogy tele van folyadékkal. Májáttét...


De hogy lehetne áttét, amikor nem is volt még daganat? Utána behív a kezelőorvos, és elkezd olyan stílusban beszélni veled, mintha egy bűnöző lennél, hogy hol voltál 2 évig, amikor kellett volna kemó, sugár, stb.


Csak nézel ki a fejedből, nem érted az egészet, és eléd teszi a 2 évvel ezelőtti POZITÍV szövettani eredményt... Te pedig előveszed a táskádból a negatívot, és megmutatod, hogy "na ezért nem voltam".


Ki tévedett? Egyértelműen a kórház...


Elkezdődik a kemó, de már nem fejeződik be, mert a beteg belehal a téves diagnózisba. Ez a beteg az Édesapám volt.


Úgyhogy ne csodálkozz rajtam, én akkor is örülnék, mert még mindig jobb, bár tudom, azt a 2 évet senki nem tudja meg nem történtté tenni az életedben, de legalább van tovább, és örülj az Életnek, hiszen annyi szép dolog van, ami még előtted áll, és nézd a szép és jó oldalát. Én sem tettem semmit, széllel szemben nem érdemes harcolni, és nálunk senki nem adhatta volna az életét azzal, ha pert indítok.

2013. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ezt a szörnyűséget mindenki benyelné. A barátnőm nem! Per lesz ebből, legalább öt milliós!
2013. máj. 18. 19:48
 6/6 Napsugar11 ***** válasza:

...és mi van akkor, ha azalatt a 2 év alatt a kezelés hatására változott a helyzet, és azért mutatnak ki a vizsgálatok már csak gyulladást?


Hogyan tudod bebizonyítani, hogy az akkori diagnózis volt a helytelen? Nem fűzök hozzá túl sok esélyt, hogy ezt meg lehessen nyerni, de ti tudjátok. Ráadásul energiát, időt, idegeskedést és rengeteg negatív élményt okoz egy pereskedési időszak.


A barátnődnek, ha most nincs is rákja, könnyen lehet, hogy a végére majd lesz. Amiket leírtam, azok már önmagukban is mind-mind a rákhoz vezető folyamat "lépcsői" lehetnek. De a legnagyobb baj a gyulladás. Gyulladás esetén, annak talaján könnyen kialakulhat rák, mert a sejtek osztódása hibát szenved.


A kemó távoli hatása is lehet a rák alapja. Én, ha ebben a helyzetben lennék, semmiképpen nem választanám a pereskedést. A pénz nem minden, még ha meg is nyeri, akkor sem, ha költheti a többi kezelésre majd.


Béke, nyugalom, szeretet. Erre lenne szüksége...

2013. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!