Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi is történik pontosan...

Mi is történik pontosan akasztásnál?

Figyelt kérdés
Ugye az a célja hogy eltörje a nyakat de ha eltörik akkor a csontok már nem tartanak így már csak a bőr meg az erek, inak illetve a lég- és nyelőcső marad amik nem hinném hogy olyan erőssek hogy megtartsanak 70-80 kilót tehát el kéne szakadniuk.

2013. máj. 12. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Azt írja, hogy van, amikor leszakad a fej.

2013. máj. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért a nyelőcső és a légcső igen erős fallal rendelkeznek, a másik pedig, hogy attól, hogy a csigolyák szétugranak, a nyakban lévő izmok még tartanak.
2013. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A csigolya szétcsúszik,de a többi igenis jól tart. Amíg el nem törik a csigolya addig kökemény fulladozás van, általában az ember hosszan tartó fulladásban hal meg. "jobb esetben eltörik a csigolya és akkor nincs fulladás, szétvállnak az agyi funkciók a testtől, hogy akkor mi történik, hát biztos nem egy leány álom.
2013. máj. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát igaz az elméletem.

Lehet hogy az izmok még tudnak tartani esetleg a légcső de a nyelőcső szerintem kizárt

Ezért is szokták leejteni az áldozatokat hogy gyors legyen.

Hallottam róla hogy miután megszakad a kapcsolat a két rész között még 5-7 másodpercig élnek (pl a fej körbenéz, a testen meg mozognak még az ujjak).

2013. máj. 12. 01:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy profi hóhérok fizikai képletekkel kiszámították az elítélt testsúlyából, hogy hány cm-t kell zuhannia a kötél megfeszülése előtt, hogy a csigolyákat szétugrassza, de a fej ne szakadjon le.


Aztán: az akasztás elvileg a lasszó szerű kötél megfojtó hatása volt. Tehát alapesetben nem a csigolya szétugrasztás, hanem csak a fulladás. Az öngyilkos akasztások is ilyenek. Rettenetes kín lehet így meghalni.

2013. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltál már disznóvágáson kedves kérdező? Ha mész legközelebb, tanulmányozd a nyelőcsövet és a légcsövet, olyan a miénk is:)

Ha jó volt az akasztás, a halál azonnal beállt. Ha nem, és "csak" megfulladt a delikvens, akkor az kínhalál.

2013. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy az akasztás háromféle módon ölheti meg az embert:

1: csigolyák eltörnek

2: fulladás a légcső leszorítása miatt

3: szívmegállás a nyakon futó nervus vagus (bolygóideg) leszorítása és ezáltali ingerlése miatt.

2013. máj. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és most röhögök egy hatalmasat, hogy az "egészségügyi ellátások" között van a kérdés.


Hát ellátják a baját a halálraítéltnek. Nem lesz több egészségügyi gondja, az biztos :D XD

2013. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!