Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Doktor 24 megbízható?

Doktor 24 megbízható?

Figyelt kérdés
Szombaton lemérettem a testzsírom, stb-t... Elvileg 19,7 a zsírom. Az izom pedig 36,6 %, ezek benne vannak a normálban. Az érdekesség az, hogy az izom normál felsőhatára 38%, s én alig sportolok vmit.... Néha kocogok, ugrálókötelezek, tornázok, de heti 3x kb csak kicsit... Nem értem. Sajnos a menszeszem kimarad már 1 ideje... Pedig a zsír 18-24 tartományában normál, azaz meg kéne legyen...

#Doktor24
2013. máj. 21. 19:27
 1/2 anonim válasza:

Nők


A haskörfogat fontosabb jelzőszám, mint a BMI

A világ legnagyobb elhízással kapcsolatos vizsgálata szerint az elhízott nők esetén kétszer annyi zsír halmozódott fel az alsó végtagokban, mint a férfiakban. Hova került férfiak esetén? A hasüregben rakódott le.

A haskörfogat fontosabb a BMI-nél>>

20-39 év között: 21 %-ig túl vékony, 22-33 % egészséges, 34-39 % túlsúlyos, 39 % fölött elhízott

40-59 év között: 23 %-ig túl vékony, 24-34 % egészséges, 35-40 % túlsúlyos, 40 % fölött elhízott

60 év fölött: 24 %-ig túl vékony, 25-35 % egészséges, 36-42 % túlsúlyos, 42 % fölött elhízott



A 19,7 elég kevés. A menstruáció kimaradása (szekunder amenorrhea)oka sokszor a soványság, amivel kockáztatod a termékenyítőképességedet és az egészségedet is. Kicsit gondolkozz el azon, hogy "vajon miért" ennyi a súlyod.

2013. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
én még csak 17 vagyok...
2013. máj. 23. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!