Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pécsi Honvéd kórházban mi a...

Pécsi Honvéd kórházban mi a menete az anyajegy eltávolításnak, kit kell keresnem?

Figyelt kérdés
Háziorvosnál voltam tavaly, azt mondta ha akarom levetethetem az anyajegyeimet (az egyik most elváltozott). Bőrgyógyászatot kell keresnem vagy sebészetet? Szerintem a bőrgyógyászatot, de nem találom a telefonszámukat (pécsi honvéd kórház). Ha megvan, felhívom őket és csak időpontot kell kérnem? Köszönöm

2013. máj. 22. 12:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Sikerült felhívni őket, augusztusra adtak időpontot. A probléma csak az, hogy az egyik nagyon elváltozott és félek hogy baj lesz belőle. A kis városkámban meg csak holnap rendel a bőrgyógyász de már nincs időpont... Jó ez így nagyon
2013. máj. 22. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvosodhoz! Ő adhat "Sürgős" beutalót mind2 helyre. Ezt időpont nélkül el kell,h fogasják.
2013. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó tanács: menj plasztikai sebészetre!

Nekem már volt "szerencsém" TB-s anyajegy eltávolításhoz, és plasztikai sebészeshez is.

A TB-s helye (2db) olyan, mintha egy kisebb alien szeretne épp kibújni onnan (400-ágyas), a plasztikai sebészes pedig mivel még friss a heg ( novemberi, 3db) a színe más, de semmi kitüremkedés nincs, pár év múlva nem is fog látszani (Da Vinci Klinika).

Ott akár már jövő hétre kaphatsz szerintem időpontot, és véleményem szerint bőven megéri , hogy fizetni kell pár tízezret érte.


Ha nem látható helyen van, és maradsz sebészetnél, akkor tényleg kérj sürgősségi beutalót.

2013. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Végül is nem is kellett beutaló, megkérdeztem a háziorvosom, annyit mondott hogy mennyek el a sebészetre és ha kell eltávolítják. Így is tettem, itt siklóson elmentem a recepción odaadtam a tavalyi leletet és kaptam sorszámot. Bementem, köszöntem, megmutattam, lefektetett és eltávolította. Olyan érzés volt, mintha ollófélével metszette volna ki, öltést nem éreztem, szóval szerintem nem varrta össze, így szerintem is elég csúnya helye marad. Az egész nem volt több, mint 1.5 perc (a köszönéstől az elköszönésig). Arra se volt időm, hogy megkérdezzem a többi anyajegy eltávolításáról, de ez talán jobb is így. Plasztikai sebész, ha jól tudom anyajegyenként kb. minimum 10 ezret kér, amire sajnos nincs pénzem. SZTK-t ajánlották még, de egyenlőre inkább hagyom a többit, a lényeg, hogy ezt a csúnyán elváltozottat eltávolították. Szövettanra meg biztos vagyok, hogy nem küldték...
2013. máj. 24. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Micsoda ellátás????!!!

Az anyajegyeket babaérlevél alakban az épben kell letávolítani,ami miatt általában elég nagy a sebzés ahhoz,h összevarrják.

2013. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs,véletlenül rányomta az előbb az elküldésre!

Ráadásul,anyajegyet MINDIG el kell küldeni szövettanra. Hát,ha valaha még anyajegyet akarsz levetetni,ne ott tedd!

2013. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem anyajegy volt, hanem bőrkinövés (ilyesmi, googles kép: [link]


Én voltam a béna, rosszul írtam, igaz anyajegyvizsgálaton voltam tavaly, de nem azok közül változott el egy, hanem a bőrkinövés. Szerintem ezeket nem is kell küldeni szövettanra, de továbbra se tudom, mitől változott el így hirtelen. Nem sérült meg, nem égtem le.

Érzéstelenítő be, egy kimetszés érzése (kb. mintha egy hajlított végű ollóval kimetszette volna), majd a nővér bekente fertőtlenítővel és tett rá egy tapaszt. Azt mondta 2 nap múlva levehetem. Én inkább rajta hagyom 3 napra, aztán veszem le és látni fogom hogy is néz ki.

2013. máj. 25. 00:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Így már érthető:)

Az,h mitől változott meg, ki tudja? Lehet,h észre sem vetted,de valahogy megsérült,v. ilyesmi. De lényegtelen.Ha nem anyajegy semmi gond vele és az eltávolításával.

2013. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!