Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megvizsgál az orvos, ha...

Megvizsgál az orvos, ha bemegyünk ilyen indokkal? (neurológia) Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

A gyulai Pándy Kálmán Kórházba szeretnénk holnap bemenni, szakrendelésre. A weben található tájékoztató szerint előjegyzés szükséges (van is időpontunk, június 5-re! ), de a probléma súlyosabbnak tűnik és nem tűr halasztást. Már 2 hete szűnni nem akaró fejfájással, arc-és karzsibbadással valamint részleges szájzárral küzd a barátnőm. Eleinte az antibiotikum, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és allergiagyógyszer együttes (mellék)hatására gyanakodtunk, mivel ahány orvos, annyiféle gyógyszer lett felírva. Az egyik nap még két injekciót is adott a háziorvos, de a panaszok nem múltak el.


Elő van jegyezve endometriózis műtétre a jövő hónapra, de még iskolába jár, tehát nem tesz jót a tanulmányainak sem a sok hiányzás, a koncentrációképesség romlása a tünetek miatt.


Ötletek, vélemény?



2013. máj. 22. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, orvostól függ. De ilyen esetben a háziorvos adhat "Sürgős" beutalót,amivel nem kell az előjegyzésre várni,azonnal elfogadnak.
2013. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az nem működik. Általában 8-tól van rendelés Vésztőn, maximum délig, de már fél12-kor hisztiznek, ha odamegy az ember. Valamint Békés megyében nem óránként megy a busz Gyulára... A fene essen ebbe a rohadt egészségügybe, hogy fizetjük a TB-t és nem látnak el, csak hetekkel, hónapokkal később!!! Mi a fene folyik itt?


Tegnap is és ma is fel kellett pofoznom a barátnőmet, mert 2x-3x eszméletét vesztette 10-15 másodpercre. Ez nem olyan eset vajon, aminek nem orvostól függőnek kellene lennie?! Fiatalok vagyunk, de érettségi után mi is felvesszük a hátizsákunkat és itt hagyjuk a fenébe az országot, ahol megdögölhet akárki az orvosok felől. Eddig csak hallottuk, most meg a saját bőrünkön tapasztaljuk.

2013. máj. 22. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"megdögölhet akárki az orvosok felől." Na pont az ilyenek miatt megyünk el az országból, bunkó a magyar nép nem vitás...
2013. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bensdorp ***** válasza:
100%

Nem lenne a magyar nép bunkó, ha rendesen informálnák őket arról, hogy az egészségügy hogyan és miért működik úgy, ahogy. Arról, hogy melyik szakembernek mi benne a szerepe, kompetenciája, hogy mire terjed ki a tudásuk, és mibe van beleszólásuk, mibe nincs. Arról, hogy mi az a TB, hogyan működik, mire elég, melyik beavatkozás mibe kerül. De sajnos az emberek nem tudják, ezért csak szidják. Ahogy azt sem tudják, hogy pl. Amerikában TÉNYLEG hagyják "megdögleni" azt, aki nem fizette a biztosítást. Itthon az életmentő és más sürgős beavatkozásokat mindenki megkapja attól függetlenül, hogy esetleg nem fedezi a saját biztosítása.


Egyébként nem értem a kérdező kirohanását, ugyanis még meg se próbáltak odamenni a sürgős esettel, de már feltételezi, hogy a tünetek felvázolása után nem segítenének a kórházban.

2013. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kirohanásomat megértheted, mert válaszoltam az első válaszoló véleményére. Ha orvosfüggő a panasz, akkor nincs értelme TB-t fizetni, mert nem azt kapom, amiért fizetek, konkrétan az orvosi ellátásra gondolok. Ha ilyen kedvfüggő a dolog, akkor igenis menjen a francba az efféle orvos (tisztelet a kivételnek, ismerek nagyon rendes doktort is).


Bunkó a magyar nép? Őszintén mondom, hogy nyald ki akkor és költözz csak el, engem nem zavarna. A barátnőm 2 órát várt a rendelőben és egy fickó kiosztotta, hogy mit képzel, amikor végre be akart menni, mert előre engedte egy kedves hölgy. Nem mi vagyunk a bunkók és a hozzám hasonlók. A szüleink dolgoznak (meg ha tudunk, akkor mi is), mi tanulunk, segítünk másokon, csak visszafelé ez már nem működik. Amikor mi szorulunk rá, akkor mindenki lapít, meg jellemzően másra mutogat.


Amerikában hagyják megdögölni? Kit érdekel? Elég már az Amerika majmolásból és a hivatkozásból. Amikor arról van szó, hogy itthon valami sz*r, akkor mutogat mindenki másfelé. "Afrikában rosszabb a helyzet." Érdekel ez valakit szerinted? A nagybátyámat munkahelyi baleset érte. A kezelésére ráment a család összes tartalékolt pénze, mert az orvosok lépten-nyomon tartották a markukat és tudjátok miért cserébe? Hogy két hét után haza küldjék! Hónapokon át szenvedett otthon, a család gondjaira bízva, tele nyugtatókkal és fájdalomcsillapítókkal. Szerintetek ez azt feltételezi, hogy nem tudom mi az a TB és mire elég? Bezzeg amikor idiótaságokra megy el a pénz, annak tapsol a sok majom.


Ezután a válaszom után tényleg bunkó vagyok, de nem a hangnem és a stílus miatt, hanem azért, mert belementem egy ilyen kisstílű vitába. Ránk kellene várjon egy jobb élet és a mi panaszainkat is meg kéne hallgatnia már valakinek, mert UNOM, HOGY MINDIG EGY NAGY KANÁL SZ*RRAL AKARNAK MEGETETNI, MERT JELLEMZŐEN CSAK EGY BUTA, BIRKA MAGYARNAK GONDOLNAK! (Nem vagyok az.)

2013. máj. 22. 22:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy a kísérlet, hogy bemegyünk Gyulára és "vagy megvizsgálnak, vagy nem", az 2000 forintunkba kerülne. Lehet hogy tévedek, de Magyarországon elég sok ember a kilakoltatás szélén áll és máról-holnapra él. Mi albérletben élünk, így a kilakoltatás nem lehetséges, de az utóbbi, a máról-holnapra élés sajnos nálunk is működik. Nincs lehetőségünk arra, hogy próbálgassuk az utazgatást! Így is elköltöttünk egy halom pénzt a hülye gyógyszerekre és mégis így állunk, ahogy már vázoltam.........
2013. máj. 22. 22:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van Gyulán sürgőségi osztály,akkor oda menjetek.Ott biztos,hogy megvizsgálnak,és elküldenek tovább,ha úgy látják.Ha nincs,akkor irány a neurológia ambulanciája.Én is neurológián dolgozom,sokszor jönnek beutaló nélkül,és senki sincs elküldve.
2013. máj. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy dologról nem beszéltek. Létezik SÜRGŐS beutaló,amivel azonnal ellátnak bármelyik osztályon és nem kell időpontot kérni!!!!!! Ennek egy a lényege 24 órán belül fel kell használni.
2013. máj. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És tényleg az SBO-kon is azonnal fogadnak mindenkit. Azért messze nem olyan rossz a helyzet,ahogyan egy páran gondolják,csak nincsenek tisztában a lehetőségekkel.
2013. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!