Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ügyfélkapus belépéssel az...

Az ügyfélkapus belépéssel az OEP online rendszerbe bárki lekérdezheti a másik EÜ történetét?

Figyelt kérdés
Ha tudja a másik TAJ számát akkor simán lekérdezheti egy másik ember egészségügyi előzményeit? Biztosító embere, hacker, szomszéd, munkáltató, ellenség, barát akárki?

2013. máj. 27. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

a TAJ szám előtt be is kellett lépned jelszóval ... ha egyezik a jelszód, felhasználó neved és TAJ számod akkor tudod mezei halandóként lekérdezni


viszont tudomásom szerint orvos, gyógyszerész le tudja kérdezni, az ő "szakmai" belépésük a rendszerbe nem egyezik a tiéddel, vagy az enyémmel ... ha igaz, akkor a gyógyszerésznek ehhez a te hozzájárulásod kell, bár nehezen hiszem, hogy ha nem adod akkor ne tudná lekérdezni

2013. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem, csak a sajátját. Az ügyfélkapu felhasználója és a TAJ szám tulajdonosa ugyan az kell hogy legyen.
2013. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Biztosító embere, hacker, szomszéd, munkáltató, ellenség, barát akárki?"


Jahát így igen, de az eredeti kérdés úgy Szólt "bárki?"


Bárki azért nem.

2013. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nálam a felsoroltak a bárki kategóriát képviseli, miután én nem tudom ellenőrizni, hogy kik ezek akik hozzáférnek a betegségtörténetemhez.


Ijesztő. Nekem nem, de ha egy rákos beteg biztosítást akar kötni, akkor kötve hiszem, hogy ha tényleg ennyire gagyi a hazai informatikai rendszer, akkor a biztosítónak ne lenne egy orvos ismerőse, aki lekérdez bárkit.


(Nagyon remélem naplózva vannak a lekérdezések és úgy bass*zák pi*csán azt az orvost vagy akárkit aki engedély nélkül tesz tömeges lekérdezéseket, hogy csak úgy nyekken.)

2013. máj. 27. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, de mivel senkinek nem tudom a TAJ-számát a magamén kívül, így nem tudom kipróbálni.
2013. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi kipróbáltuk a kolléganőmmel és nem lehet más TAJ száma alapján lekérdezni.
2013. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Az egyetlen dolog, amit ellenőrizhetsz, hogy létezik-e az adott TAJ szám, illetve, hogy a hozzátartozó név passzol-e. (De ha nem tudod a nevét, akkor azt sem tudod lekérdezni, csak annyit mond, hogy benne van a rendszerben.)
2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na az az okos meg ki volt, aki fent lepontozott ... szövegértési gondja van?
2013. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak. Ne törődj vele. Valamelyik primitív szerencsétlen unatkozik.
2013. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!