Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Július 3. -án lesz térdműtétem...

Július 3. -án lesz térdműtétem a kastélypark klinikán, habituális ficam, és lateralizált patella miatt. Tudtok erről mondani valamit? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A műtétet elvileg a m. quadriceps femoris inának áthelyezésével fogják kivitelezni, amit csavarral rögzítenek majd a sípcsontomon. 2 hétig nem állhatok rá, utána kezdődik a rehabilitáció. Akinek volt már ilyen, szépen kérem, meséljen nekem a felépülésről, meddig tartott, milyen szakaszai voltak, mennyire volt fájdalmas! Köszi :*

2013. jún. 2. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha a celtis occidentalis nem sérült akkor elvileg mikorriza mentes rehabilitációra lehet számítani. Édesanyámnak volt idős korában hasonló, azt mondta neki mentálisan volt nehéz a tudat, hogy nem használhatja a lábát egy ideig (kora miatt meghosszabbodott a eleoszóma regenerációs ideje). Viszont ha Dr. Kovács műt akkor jó kezekben vagy. Bár nem tudom, hogy ő még a klinikánál van e avagy sem.
2013. jún. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazán kedves tőled, hogy leírtad, bár kár volt lejáratnod magad az emberek előtt...:/ De mindenki saját sikerének-a te esetedben lebőgésének- kovácsa. (értem én, hogy nem értesz latinul, de akkor baromságokat ne nyögj be, amikor a kérdésem komoly volt, releváns orvosi kifejezésekkel...köszike)
2013. jún. 2. 00:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mire vélni az ellenséges válaszod. Osztozom a fájdalmadban. A szó amelyet le kellene írnod pedig a köszönöm.
2013. jún. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Óóó..."elnézést"... Akkor viszont szeretnélek megkérni, hogy írd le magyar kifejezésekkel, amit az előbb latinul írtál! Légyszíves! :)
2013. jún. 2. 01:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyira tipikus... :( Felteszek egy komoly kérdést, mert baromira félek, mennyire lesz húzós a felépülés, és mert most hirtelen nem tudok leakasztani X ismerőst a polcról, hogy meséljen a saját történetéről, ezért felteszem itt, és az egyetlen válasz, amit kapok az komolytalan... :/ Remek...:(
2013. jún. 2. 02:06
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
nyugati ostorfa, gyökér meg hifák, hangyakenyér
2013. jún. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 éve volt ilyen műtétem,a fiamnak pedig 3 éve a Sport kórházban. 2 hétig még csak nem is érintheted a lábaddal a talajt,utána kb.2 hétig igen,de nem teljes testsúllyal. A rögzítést 8 hétig viselned kell,de ez idő alatt már gyógytornára kell járnod.A rögzítőt kb.2 hétig nem szabad levenni még fürdéskor,ágyban fekve sem. Nagyon kellemetlen! Amikor visszamész kontrollra,megröntgenezik a térded,h hogyan halad a csontosodás. Ha az orvos úgy látja elkezded a gyógytornát.Először, mikor elkezdheted hajlítani a lábad csak egy minimális szögben tudod csak,és pokolian fájdalmas lesz. De ez ne keserítsen el! A lényeg,h mindig azt csináld,amit az orvos és a gyógytornász mond. És ne "sajnáld magad"! Akkor épülsz fel gyorsan,ha a fájdalom ellenére minden nap,akár többször is elvégzed a gyógytornát otthon is. Sok sikert!
2013. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm utolsó!!! Ez most nagyon kellett, és sokat segítettél! :)
2013. jún. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!