Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy méh megcsípett mért nem...

Pekkerke kérdése:

Egy méh megcsípett mért nem múlik a duzzanat?

Figyelt kérdés
tegnap a strandon egy méh megcsípett és még mindig duzatt borogattam áztatom hideg vízbe de ha ráállok fáj kalciumot is ittam még mit csináljak hogy holnapra elmúljon?

2013. jún. 22. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én majdnem beledöglöttem a darázs csípésbe úgyhogy figyelj oda :D
2013. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is érzékeny vagyok kicsit a méhcsípésre, négy napig is fel szokott dagadva lenni, méghozzá méretesre, utána is csak nehezen lappad le.

Valószínűleg elmúlik magától is idővel, de ha nem akarsz vele szenvedni, inkább menj el a dokihoz, majd ad egy szurit. Az a biztos.

2013. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:

hát a daganat nem egy nap alatt múlik el.

5-6 nap is beletelhet. Ez attól is függ, hol csípett meg.

2013. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
talpamon azért idegesít! ha valahol máshol csípett volna meg nem lenne baj de így nem tok menni
2013. jún. 22. 16:38
 5/5 szabóméhészet ***** válasza:

Mára valószinűleg le is megy az a duzzanat,nem kell ebből ekkora tragédiát csinálni :) Orvoshoz meg felesleges menni,mert ha csak megdagadt a csipés helye az nem allergia.

Kezdő méhészként kb 1 évbe telt mire a szervezetem megszokta a mérget,utána nem dagadt fel.

Addig meg ha szám szélét,szememet,orromat csipték az 1-2-3 napig duzzadt volt :)

És munka közben nem egy csipést,hanem sokszor 10-20-30-at is kapunk,ha pl valamelyik család gorombább vérvonalú :)

2013. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!