Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki rendszeres szociális...

Aki rendszeres szociális segélyben részesül, annak kell magaután fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy az önkormányzat fizeti?

Figyelt kérdés

...Mert én tavaly februárban végeztem az iskolában, és azóta nincs munkám, de úgy alakult, hogy januárban kórházba kerültem, és nem fogadtak, mert a gépben nem voltam regisztrálva,nem volt fizetve a Tb-m!bementem az APEH-hez és visszamenőleg februárig, ki kellet fizetnem a Tb összegét, és azóta havonta kell fizetnem a 4500 Ft-ot, és ott azt mondták, ha lesz munkám, akkor majd személyesen kell lemondanom ugyanott!!de ez év március óta kapom a szociális segélyt...szóval akkor elvileg az önkormányzatnak kéne fizetnie ezt a hozzájárulást, vagy nem? mert más ismerősöm nem fizet ilyet!szóval, akkor menjek be és mondjam le visszamenőleg márciusig???

aki tud segítsen!köszönöm!


2009. okt. 16. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha kapod március óta a segélyt az önkormányzattól, akkor a tb felé biztosított vagy!!!!Semmit nem kell lemondanod. Hanem előtte kellett volna kérned a hivatalban egy E nevezetű lapot és azzal lettél volna biztosítva a tb felé egy évig. De most már minden ok így hogy kapod a segélyt.

2009. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha, értem! csak a gond az, hogy március óta nem is fizetem ezt aizonyos hozzájárulást, és múlt hónapban jöttek a csekkek, hogy el vagyok maradva!
2009. okt. 16. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor azok még a március előtti tartozásaid azt be kell fizetned, mert az ellen már nincs mit tenni. De ha március után mentél orvoshoz akkor tuti biztosított vagy, ha azután is jöttek csekkek akkor menj be a hivatalba és kérdezz rá.
2009. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked már nem is kell fizetned semmit mert a polgármesteri hivatal fizeti utánad a tb-t.
2009. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!