Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan igényelhetnék BKV...

Hogyan igényelhetnék BKV kedvezményt?

Figyelt kérdés

Tartós beteg vagyok, életem végéig gyógyszert kell szednem (neurológiai betegség, nem részletezném). Egyedül édesapám dolgozik, édesanyám rokkant cukorbeteg.

Jár valamiféle kedvezmény nekem, és ha igen, hogyan igényelhetem?



2013. júl. 30. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán... Kb a lakosság felének kell élete végéig gyógyszert szedni erre nem sűrűn jár utazási kedvezmény.
2013. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én azt olvastam, hogy még lisztérzékenységre is kapnak sokan, én pedig betegségből adódóan állandó fájdalmakkal és gyengeséggel küzdök.
2013. júl. 30. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a BKV szabályzatát, vagy kérdezd meg őket személyesen, levélben, emailban, telefonon. / neked tetsző kiválasztható/
2013. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
írtam a bkv-nak, köszönöm
2013. júl. 30. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van MÁK-os kártyád, ingyen utazhatsz a BKV-n, buszon, vonaton meg 90%-os kedvezménnyel. De így külön nem fog neked semmilyen kedvezményt biztosítani egyik társaság se a betegségedre.
2013. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és MÁk kártyát (magyar állami kincstár?) hol lehet igényelni és mit kell hozzá tenni?
2013. júl. 30. 11:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, Magyar Államkincstár. Olvass utána a neten, google stb., én se tudom mi a menete.
2013. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kezelőorvosod pontosan tudni fogja, adhat-e neked tartós betegségre igazolást, amit beadhatsz a MÁK-hoz.
2013. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy, mert ha tartós beteg kiskorú vagy, akkor a kezelőorvos adja ki az Államkincstáros igazolást, amivel kell a MÁK.-ba menni, és ott már mindent intéznek, kiemelt csal.pótl., utazási kártya, stb.

Az, hogy a kezelőorvosod tudni fogja, nem feltétlenül igaz, sajnos elég tájékozatlanok ez ügyben.

Jobban jársz, ha mindennek utána nézel magad.

2013. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!