Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha problémát találnak véradásk...

Ha problémát találnak véradáskor, mennyi idő után értesitenek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem rögtön,mert amíg meg nem bizonyosodnak arról,hogy egészséges a véred,nem is adhatsz.De ez csak a véleményem,nem tudom pontosan,még sosem adtam vért,és nem is fogok soha sajnos :(
2009. okt. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános orvosi vizsgálat után adhatsz csak vért ugye, ezután ha minden rendben, akkor két-három ampullányi vért levesznek, amit vizsgálatokra küldenek, utána jön a tényleges véradás. Sokan azt mondják azért is hasznos, mert kiderülhet, ha valami komoly betegséget hordozol (hepatitis, HIV, szifilisz)... Nekem azt mondták, hogy ha baj van, akkor mindenképpen értesíteni fognak levélben vagy telefonon. Persze szerencsére nem történt ilyesmi :)
2009. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, ez nálam máshogy történt. Megszúrták az ujjamat, utána kb 30 mp-ig várni kellett. Utána vérnyomásmérés volt, majd véradás. Azt mondták, hogy ha baj van, értesítenek. Csak sajnos az időt nem tudom, hogy mikor, azaz meddig aggódjak. :/
2009. nov. 5. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen az ujjszúrás és vérnyomásmérés, tüdő és szív hallgatás, "torokba" nézés, nyirokcsomó tapintás, ilyesmiket értettem az általános orvosi vizsgálat alatt, nekem majd 10 percet kellett utána várnom a múltkor, annyian voltak. Miután beszúrták a tűt, akkor vették le a "mintát", utána már csak a "zacskót" csatolták rám, meg kaptam a kezembe egy labdát :) Szerintem maximum 1-2 héten belül értesítenek, ha valami nincs rendben, ha nagyon maximumot mondanék, akkor 1 hónap! Ennél tovább nem hinném hogy húznák, vagy hogy egyáltalán húzhatják.
2009. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor kérd, hogy küldjék ki az eredményeket mindenképp.
2011. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!