Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő alatt forr össze...

Mennyi idő alatt forr össze egy csont?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és az orsócsontomat törtem ketté pont a közepénél, végig van benne valamilyen fém lap is, az érdekelne, hogy teljes gyógyulása mennyi időt fog igénybe venni? Szóval körülbelül mikorra fog újra megerősödni?

2013. aug. 11. 11:27
 1/7 anonim válasza:
Ha fémlapot is tettek bele, akkor gondolom nem egyszerű eset és nem csak a csontod sérült valószínűleg. Amíg a csontjaid összeforrnak az körülbelül 4 hónap a súlyosságából ítélve, de ezek után majd járhatsz tornáztatni, ami olyan fél év lesz szerintem, attól függ, hogy mennyire sérült, akár lehet, hogy 2 hónapi tornával is rendbe jön. :)
2013. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem vészes, csak sehogy nem szeretett volna rendesen összekapcsolódni, ezért lett műtve, de akkor ezek szerint tavaszra már minden rendben lesz. Köszönöm a választ. :)
2013. aug. 12. 15:45
 3/7 anonim válasza:
Reméljük a legjobbakat :) Nagyon szívesen és jobbulást ! :)
2013. aug. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

"Tesó", én mondjuk mindent eltörtem az alkaromban féléve, amit lehetett.

Még most is bent a fém, és nagyon kell vigyáznom rá.

Félév elvileg a tökéletes patent összeforrás, addig ne szórakozz vele.

2013. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Basszus és fáj is? Zavaró a fém? Mert én nem szívesen műttetném meg majd újra.. :s Meg utána már tudok majd vele ugyanúgy bánni mint előtte, vagy mindig figyelnem kell majd rá? Bocsi a sok kérdésért, de érdekelnének a tapasztalatok. :o

2013. aug. 13. 23:32
 6/7 anonim válasza:

Külön a törésnél nem fáj, csak a csuklóm.

Muszáj kivenni.

Semmi zavaró nincs már.

2013. aug. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
óó rendben, köszönöm :)
2013. aug. 14. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!