Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha meglenne a lehetőséged...

Ha meglenne a lehetőséged Németországban, vagy Magyarországon műtettettnéd ki a bölcsességfogaidat?

Figyelt kérdés
Egyébként itthon elvileg csak egyet vesznek ki egyszerre, kint mind a négyet kivennék.
2013. aug. 14. 05:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarorszgon, egyesével. Húztak mar ki fogad? Nem véletlenül nem javasolnak egynél többet egyszerre. Gondol mar bele, hogy pl hogyan ennél?
2013. aug. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon is eltávolitanak egyszerre 4 bölcsesség fogat pl. altatásban is .Én is altatásos fogászati beavatkozáson estem át egy hónapja ,2 bölcsességfogamat műtötték ki és 5 fogamat tömték egyszerre . Csak altatásban vállalnám a 4 bölcsességfog eltávolitást .Ha ez nem megoldható ,akkor csakis egyesével Németországban !
2013. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a négy gyerekemnek itt Németországban mütötték ki a bölcsességfogait egyszerre - és 3-4 nap múlva már rendesen tudtak enni.


A húzásnak az a hátránya, hogy sokkal nagyobb seb lesz, az állkapocs sokkal jobban meghúzódik, mint a mütétnél. Ugyanis ha mütenek, akkor elaltatnak és az állkapocs sokkal lazább, jobban ki tudja az orvos feszítés nélkül nyitni és így könnybben hozzáfér a fogakhoz. Ezen kivül a mütétnél sima sebek keletkeznek, amit össze tudnak varrni, így sokkal gyorsabban gyógyul. Húzásnál szakad a környéke és általában nem is varrják össze, mert nem lehet rendesen az egyenlötlen sebszélek miatt.


Ha csak egyet húznak/mütenek, az semmivel sem jobb, mert ugyanúgy nem tudsz pár napig enni, mintha mind a négyet szedik ki. Csak húzni nem lehet egyszerre ennyit, müteni igen.


Nekem a négyet Magyarországon húzták egyenként, és volt, amelyik után 10 napig szájzáram volt, mert annyira sérült a húzás során az állkapocs meg a környéke.


Ha választhatnék, akkor mindenképpen a mütétet választanám és lehetöleg Németországban, mert ott sokkal komolyabban veszik a beteget.

2013. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok .Amennyiben altatásban csinálnák egyértelmű ,hogy Németországban csináltatnám . Van rálátásom a két országi szinvonalra ,legyen az egészségügyi ellátás vagy életszinvonal ...
2013. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi lehetőségeid is megvannak,mindegy hol csinálják.

Pénzért(méghozzá kevesebb pénzért) Magyarországon is lehetőség van bármire, és a színvonal sem rosszabb.

Nem véletlenül olyan nagy Magyarországra a "fogászati turizmus".

2013. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a színvonal sem rosszabb."


Dehogynem, sokkal, de sokkal rosszabb!!!!!


"Nem véletlenül olyan nagy Magyarországra a "fogászati turizmus"."


Persze, de csak azért, mert sokkal olcsóbb, viszont a minösége is olyan. Több ismerös csináltatta a fogsort MAgyarországon, mert negyedébe kerül - és azóta havonta utazhat Mo-ra, mert hol ez törik el rajta, ahol valahol feltöri az ínyét és utána kell csiszoltatni, hogy ne törjön. A fogtömés/húzás után meg hónapokig szenvednek, mire valamennyire is begyógyul a helye.

2013. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem jöttek ki a bölcsességfogak, tehát mindenképp műtét!! lesz(nem húzás). Volt fogszabályozóm, és nem lenne jó ha ezek a fogak, amikor kijönnek eltolnák a többit.

2013. aug. 14. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én a nagynéném viszont "kétlaki"életet él a férjével. Fél évig itt,fél évig Németországban. Németországban megcsinálták a fogsorát nem kevés pénzért,de rosszul. Itt hozták helyre(sokkal kevesebb pénzért)és azóta mindig ide időzíti a fogászatot.
2013. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!