Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Köröm eltávolítása mennyire...

Köröm eltávolítása mennyire fáj? (Lábon)

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Rohadtul. Soha ne távolítsd el a körmöd!
2013. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ részleges vagy teljes eltávolítás. Nekem 2x vették le a bal nagyról a körmöt (egészet) de igazából csak a második leszedés után fájt az is azért mert babrált vele valamit a doki(megkapargatta vagy mi). Szerintem túlélhető.
2013. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz. Ez legyen az utolsó utáni megoldás.

Bár persze attól is függ, hogy mi a gond, lehet-e másképp kezelni, ha annyira be van gyulladva, hogy nincs más megoldás, akkor nem tudsz mit csinálni (de azt tudd, hogy ha annyira be van gyulladva, akkor az érzéstelenítő sem hat úgy, szóval úgy kb mindent érzel)


Nem akarlak paráztatni, de velem ez volt, begyulladt a körmöm, voltam pedikűrösnél (3-nál is) egyik sem tudott vele már mit kezdeni, mondták, hogy sebészet, ott meg le sem szartak, csak tegyek rá paradicsomot, meg dunsztkötést, hiába mondtam, hogy ezeken már túl vagyok.. nem baj, még várjunk, aha, oké, de mire megcsinálták annyira be volt gyulladva, hogy mindent éreztem.

Pedig nekem nagy a fájdalomküszöböm (bölcsességfog műtét, bokaszalag szakadás semmi volt ehhez képest)

2013. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De azt irják adnak érzéstelenítőt.
2013. aug. 19. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, igen adnak injekciót. Hozzáteszem nekem fertőződés miatt kellett eltávolítani mind a 2x, lehet ezért nem fájhatott annyira.
2013. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem 2x vették le, de csak a felét. Az első alkalom nagyon fájt mindent éreztem, amúgy úgy csinálta, hogy egészen a körmöm tövéig benyírta egy nagy ollóval és a végén letépte, szörnyű érzés volt. Másodszor már nem fájt. De nem ajánlom, hogy levetesd.
2013. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 baradla válasza:
Nagyon fáj. Egy ollóval végigvágják majd fogóval letépik. Nem minden orvos ad érzéstelenítőt. De van amikor nem is használ. Ha már muszáj, akkor vetesd le most, amíg nyár van és lehet szandálban menni, mert zárt cipőbe sokáig nem fogod berakni a lábad.
2013. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem, ha remek szakember végzi! Bátyámnak többször is begyulladt a körömágya, amiért el kellett távolítani a körmét. Először egy szakbarbár végezte, iszonyúan fájt neki és nem is segített, mert visszanőtt oda a köröm. Aztán egy másik orvoshoz ment, aki megműtötte, és nem érzett belőle semmit. Utólag persze gyógyszert kellett szednie, mert miután elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, fájt a lába, de elviselhető volt.

19/L

2013. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekem kb 3 órája lett kész a körömeltávolítás műtétem. Semmit nem éreztem az ég világon. Ráadásul nekem rettenetesen be is van gyulladva a körömágyam, hónapok óta. Persze minek orvoshoz menni időben vele.. :/

Legelőször bevágta 2 oldalt a gyulladt részt, leszedte a körmöm 2 szélét. Na ott majd be sz@rtam , úgy fájt. Már mozgott a körömlemez, el volt halva, úgyhogy javasolták a teljes eltávolítást, na meg persze én sem akartam már azzal együtt élni. 2 injekciót kaptam lábujjtőbe, egy gyors húzás (gondolom én) és már készen is voltunk. Kb észre se vettem, mert közben beszélgettem, az orvos szólt, hogy beköltözte, mehetek is.

2019. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

És azóta visszanőtt a körmötök?

Nekem most fogják levenni :(

2022. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!