Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan állapítják meg, hogy...

Hogyan állapítják meg, hogy valaki önellátó, vagy önellátásra képtelen?

Figyelt kérdés

Úgyértem, van e erre valami törvény? És ha önellátásra képtelen, akkor arra van e törvény? Az a rokontartás? Kinek mihez van joga ilyen esetben, és a beteg dönthet e arról, hogy ki látja el?

Kicsit sok a kérdés, tudom, de kívácsi vagyok, hogy hogy megy ez.



2013. aug. 19. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az NRSZH nál kell felülvizsgálatot kérni.A fiumei úti nyugdíjfolyósítónál lehet elindítani a folyamatot és ezen belül vannak mindenféle vizsgálatok amiket elvégeztetnek majd egy orvosszakértői bizottság elé kerül.

Ők állapítják meg az ellátás formáját(rehab járadék, szoc segély stb)Ha nagyon gáz,mondjuk nem beszámítható akkor jöhet a gondnokság alá vétele. ha a család nem tud róla gondoskodni,megkezdődhet egy intézménybe való felvétele(bár a várólista hosszú lehet)Hm hirtelen ennyi jutott eszembe

2013. aug. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. és aki nem önellátó, annak biztosítanak e valamennyi önállóságot? Úgyértem ha valamit egyedül is tud, pl közlekedni, de a mindennapokban segítségre szorul, akkor ő közlekedhet egyedül, saját felelősségre? Mert ugye, ha valaki ápolásra szorul, az nem felelhet a saját életéért, de ha bizonyos dolgokat önállóan is tud csinálni, ahoz van joga igaz?
2013. aug. 20. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, hogyha gondnokság alá is kerül ott is megvannak határozva hogy milyen ügycsoportokra vonatkozóan.Közelekdhet simán.Pl boltba is vásárolhat kisebb összegben bármit.
2013. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kisebb összegek? Ja vagy úgy, gondolom, hogy mivel nem ő keresi a pénzt ezért. De pl az más kérdés, bár elég rosz példa, de pl Stephen Hawking, aki ugye elégé magának szerezte a pénzt, de ápolásra szorul, de akkor ő közlekedhet egyedül, csak ugye bevásárolni nyilván nem képes. De amit ő tud önállóan, akkor ha jól értem, azt megteheti, és jogilag is biztosítva van.
2013. aug. 21. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,pontosan.meg pl attól függ hogy emmnyire és miben szorul segítségre.pl van olyan hogy házisegítségnyújtás(pl bevásárolnak helyette,ebédet visznek neki.Ápolási szükséglettől függ.A helyi családsegítővel érdemes felvenni a kapcsolatot.(Szoc munkás vagyok onnan tudok néhány dolgot)
2013. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Minden relativ nézőpont kérdése .Magyar szociális jogrendszer nem fogalmaz világosan azzal kapcsolatban mi minősül " önnelátásra nem képes " vagy önellátásra képtelen élethelyetnek vagy állapotnak ugyanis szociális jogrendünk egész egyszerűen "elavult". Nyugaton illetve a rutinosabb úgymond relative fejlettebb tapasztaltabb kapitalista országokban tágabb a " definiciója" az " önellátásra nem képes " "állapotnak " élethelyzetnek a jogi megfogalmazás szempontjából.Tudniillik az " önellátásra nem képes" definició alatt nemcsak az úgymond " egyedülálló idős személy "-t értjük hanem lehet ez egy " kortól független " élethelyzet, állapot is ami 0-tól 99éves korig bárkit érinthet számos (pl: egészségügyi) okból kifolyólag.(pl: tartos munkanélküliség miatti megváltozott munkaképesség,vagy az ebből fakadó mentális állapotromlás, szenvedélybetegség,lelki vagy pszihés eredetű betegségek.nehéz hosszú stresszes munkavégzésből adódó fizikai és mentális túltelhelésből fakadó idegösszeomlás traumás gerinc és végtagjellegű problémák stb stb) ami miatt idő előtt tartósan vagy végleg keresőképtelenné válhat valaki.
2023. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!