Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fültőmirigyrákra hol adnak...

Fültőmirigyrákra hol adnak monoklonális antitest terápiát?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm akit fültőmirigy-daganattal műtöttek, és szeretnék neki segíteni, de a kutatókéjszakáján azt hallottam, hogy legközelebb talán Bécsben adnak ilyen terápiát, de a neten találtam magyar vonatkozást is, csak az limfómákra vonatkozott, viszont olyan cikket is találtam amiben azt írják, hogy fej-nyak daganatra is létezik már. [link]

2013. okt. 7. 04:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Megtudtál valamit?

Minket is nagyon érdekelne ez!!

2013. okt. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát sajna nem. Csak annyit, hogy tüdőrákra itt adnak: [link]

[link]

Amúgy ezeket itt találtam: [link]

2013. okt. 24. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszi szépen!!

Szomorúan hallom:(

Sajnos,párom édesanyját érinti a dolog,és most gőzerővel a netet bújom,ismerősöket kérdezek,hogy milyen terápiák léteznek.

Ha megtudunk vmit,fogok ide írni

2013. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom, és várom a fejleményeket. De elvileg eszerint: [link]

valamilyen fej- nyak daganatok ellen is van már, de sehol sem találtam. Szerintem a fültőmirigy is fej- nyaknak számít.

2013. okt. 25. 23:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Na hát találtam valamit, mégpedig az Országos Onkológiai Intézet (Kékgolyó utcai intézet) honlapján, csak sajna csak neoadjuvánsként adják, vagyis műtétet megelőzően, hogy a daganat visszakisebbedjen a műthető méretre, de talán érdemes lenne őket megkérdezni. A Fej-nyak Sebészeti Osztály honlapján olvastam róla:


[link]

2013. nov. 3. 21:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a műtétet jól végezték? Szóval tudták már, hogy a daganat rosszindulatú, és úgy vették ki? Ez azért fontos, mert a rosszindulatú daganatoknak sajnos lehetnek nyúlványai amik beszűrhetik a szomszédos szöveteket, és ezért azokat jóval nagyobb egészségesnek látszó szövettel együtt kell eltávolítani, mint a jóindulatúakat, hogy nehogy a visszamaradó nyúlványokból kiújuljon a daganat. Ha csak a műtétet követő szövettani leletből derül ki hogy a daganat rosszindulatú volt, akkor a műtétet meg kell ismételni és ki kell "pucolni" a nyálmirigy körüli szöveteket az esetleges kiújulás elkerülése érdekében.
2013. nov. 3. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!