Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Édesanyám éveit szeretnénk...

Josefinho kérdése:

Édesanyám éveit szeretnénk összeszedni. A rokkantsági nyugdíj (65 %) majd levették 50 %-ra, ezek beleszámítanak az éveibe?

Figyelt kérdés

Tehát felvázolnám a helyzetet..:

dolgozott x évet.

Ezután 65 %-on volt

Ez után (habár sok betegsége van, stb) levették 50 %-ra.

Jelenleg pedig rehabos.


Azt szeretnénk megtudakolni, hogy azok az évek amikor 65 és 50 %-os volt, azok beleszámítanak e az éveibe, mert akkor már bőven meglenne a 40 és akkor ha van rá lehetőségünk elindítanánk a folyamatot.

Nagyon szépen köszönöm ha valaki tud valami hasznos tanáccsal szolgálni, illetve információval :)


2013. okt. 10. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Még a rehab. járadékon töltött idő is beleszámít.
2013. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azt tudja valaki esetleg, hogy hol lehet érdeklődni ez ügyben?

Én a Nyugdíjbiztosítási Igazgatósága ügyfélszolgálat-on érdeklődtem telefonon, azonban ott egy "nagyon kedves ügyintéző" hölgy azt mondta hogy a nyugdíjbiztosítónál kell érdeklődni. De hát én ott érdeklődtem!


Valaki valamit tud az ügyben?


Üdv

2013. okt. 14. 13:45
 3/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én sajnos nem tudom, hogy hova kell telefonálni, viszont azt a számot, amit hívtál, addig hívnám, míg nem mondanak egy telefonszámot.

(bocs, csak azért mondom, hogy ne maradj válasz nélkül)

2013. okt. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Személyesen kellene bemenni, akkor nem ráznak le olyan könnyen.
2013. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Rendben, köszönöm a választ.

Igen így van amúgy, hihetetlen arrogáns, beképzelt ügyintézők vannak ott. Szinte úgy beszélnek az emberrel mint valami kutyával.

Személyes megkeresés lesz ebből minél hamarabb. Édesanyám is felhívta erre szépen elküldték hogy nem semmi nem számít semmibe csak a munka év. Persze pityukám :)


Köszönöm a segítséget. :)

2013. okt. 17. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Első vagyok és negyedik. Azért írtam, hogy beleszámít (minden) mivel én is végigjártam ezt és a katonaság és a szakmunkásképző is beleszámít.

2013. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rokkantsági ellátás ideje csak az, ami nem számít bele sehova. Rokkantsági nyugdíj beleszámít és olyat már nem állapítanak meg.
2014. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!