Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ismertek olyat, vagy van itt...

Ismertek olyat, vagy van itt olyan aki túlélte a kemoterápiát?

Figyelt kérdés

Tüdőrák, kezdetei stádiumban, de nem operálható helyen.

72 éves idős férfi.


Azért kérdem így, mert én az ismeretségi körömből senkiről nem hallottam azt, hogy túlélte volna, Mindenki csak azt meséli, hogy jajj így halt meg az anyósom, jajj így halt meg az anyukám.... Ahol kemóba kezdtek ott mindig ez lett a vége.Jó lenne látni, hogy azért van aki túléli...


2013. okt. 10. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"ismerek!"

...mivel most is itt gépelek, 61 évesen, (20 évvel a 2 éves, OOI-ben kapott, kemo és sugárkezelés után...)

Nem egy "leányálom", de mára már nagyon sok mellékhatását kiiktatták, ill. csökkentették az új célzott hatású gyógyszerekkel, amit akkor még akkor, nem is ismertek!


ne a kemo-tól féljetek, hanem attól, hogy NE adjon áttétet! (és örüljetek, hogy még, kezdeti stádiumban fedezték fel) 72 éves korban, különböző immunerősítő és spec. tápszerek, kezelő orvossal előzetesen egyeztetve javasolt.

2013. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem a barátom túlélte, szerencsére meggyógyult. Csontrákja volt.

Hála Istennek, ma már egészséges. 17évesen kezdték kezelni.

2013. okt. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hererákom volt, kiújult és itt vagyok...

Bár 72 évesen a nem operábilis tumort nem nem hiszem, hogy túléli, főleg ha kissejtes a daganat. És nem a kemoterápiában halnak meg emberek, hanem az alapbetegségben... mivel nem hat vagy nem eléggé hat a kezelés...


[link]

2013. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A 72 az már elég idős, nyilván kisebb az esélye. Nekem két ismerősömet is kemózták egyébként, akik meggyógyultak. Nyilván fiatalabbak voltak, és nem tüdőrák.
2013. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerinted ha mindenki meghalna a kemótól, mégis minek csinálnák?

Barátom nagymamáját mellrák miatt operáltál, kemózták, sugarazták 67 évesen. Most hálistennek jól van (lekopogom).

Másik barátom anyukájánál még 10 éve fedeztek fel mellrákot, akkor kapott kemót, el is újult jóidőre. A közelmúltban sajnos kiújult, és azóta meghalt, de így is kapott a kemóval 10 évet.

2013. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem a kemótól halnak meg, hanem az alapbetegségtől.
2013. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát azért elég sok olyanról hallani, hogy a kemó gyengíti le őket annyira, hogy belehalnak. Pl leáll a vérképzés meg ilyenek.

Ráadásul ő már 72 éves, ezért féltem tőle. Azt mondták, ha nem csinálnak semmit, akkor van még 1-2 jó éve. Nem tudom van-e értelme belevágni így. Állítólag iszonyatos szenvedés, nem akarom, hogy így érjen véget az élete. :(

2013. okt. 11. 09:31
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves első!

A kemó miatt áttéteződhet?? Mert jelenleg nincs ilyen gond.

2013. okt. 11. 09:33
 9/20 anonim ***** válasza:

a "kemó" miatt biztosan nem!

a kemoterápiás kezelés célja az, hogy minél kisebbre zsugorítsák össze a kórósan burjánzó sejteket, ill. célzottan elöljék azokat, ezáltal meggátolva azt, hogy áttétet adjanak távolabbi szervekben.

[link]


[link]

de, javaslom, hogy lépj kapcsolatba ezzel a szövetséggel, ahol hasznos tanácsokat kaphatsz a kérdéseddel kapcsolatban.

[link]

vagy: [link]

Rákbetegek Országos Szövetsége, Budapest

Ráth György U. 7-9.

1122 Budapest,

Telefon: +36-1-225-7768, +36-1-224-8600/1529-es mellék

E-mail cím: rakszov@enternet.hu

[link]

2013. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

még annyit szeretnék hozzátenni a kérdésedhez.

ebben a betegségben, nem igazán számít az, hogy a beteg mennyi idős.

pl. anno, az egyik betegtársam, szobatársam, ugyancsak tüdőrákban szenvedett. 20 éves volt, és élsportoló, kosárlabdázó, (2m. magas, 100 kg testsúlyú). sajnos a kór győzte le, és nem a kapott terápia mellékhatásaként hunyt el!

2013. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!