Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elmegyek az orvoshoz, és...

Ha elmegyek az orvoshoz, és kiderül hogy valami komoly bajom van, nem vagyok kötelezhető arra, hogy meggyógyítsanak ugye?

Figyelt kérdés
18 már bőven elmúltam. Szerintem nem komoly a dolog mivel 7-8 éve már fenn áll, és csak "látszata" van, de nem vagyok orvos hogy ezt így megállapítsam.
2013. okt. 10. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kötelezhető,megmondják,hogy mi az,hogy lehetne kezelni és eldöntheted,hogy akarod-e,ennek a 7-8 éve fennáló látszatnak a kezelését.
2013. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban áll megtagadni bármilyen orvosi kezelést.Kivéve, ha nem vagy magadnál és életveszély áll fenn.
2013. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy nagyon félek elmenni az orvoshoz, mert mivel már több éve megvan, ezért úgy véstem be magamnak hogy nem rák, legalábbis rosszindulatú.


A problémám a nyirokrendszeremmel van, nyakamon, szám alatt van pár fél cm-es kis "gumó" ami valószínű nyirokcsomó. Ez nem nölt, így valószínű hogy nem rák, azonban néha begyullad némelyik, mint most is az egyik, mert megvagyok fázva, és ilyenkor kb 2-3x-osára nő, egészen addig még be van gyulladva.


Utána visszamegy az eredeti fél cm-ére.


Kemoterápiában semmiféleképpen nem lennék benne, ezért kérdeztem. Jelenleg olyan az időbeosztásom hogy az megoldhatal

2013. okt. 10. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért megnézetném nehogy a későbbiekben nagyobb baj legyen belőle.
2013. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezzel az időbeosztás című magyarázattal nem győzöl meg senkit. Ha kap az ember egy olyan diagnózist akkor így van döntenie kell és neki, senki más nem mond igent vagy nemet helyette. Vagy belefog vagy azt mondja hogy nem kérem, ez a saját döntése és annak mindennemű következményét is neki kell elviselnie. Ha éppen haldokolni fogsz akkor már magadat sem fogod meggyőzni, hogy nem volt időd a kezelésre. Addigra minden átértékelődik benned, másképp súlypontozod az életed, mint a jelenlegi helyzetedben.

Egyébként szerintem sem vagy rákos, ennyi idő alatt - ahogy írod évek- már rég jelentkezett volna más tünete is a nyirokcsomókon kívül. Reaktív nyirokcsomók lehetnek, ezt jelzi is, hogy a gyulladás után megkisebbednek.

Max kapsz antibiotikumot.

Nincs rossz fogad ?- ha ez regionális nyirokcsomó fogszuvasodás vagy egy bent maradt foggyökér is fent tarthatja a nyirokcsomó megnagyobbodást.

2013. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öcsém, lehet hogy csak begyulladsz szőrtüszők, vagy felgyülemlett faggyú. Te meg rákkal jössz elő. Egy kozmetikus lekapja neked pár perc alatt.
2013. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kozmetikus hogy nyúl be a bőr alá?


Pattanásos vagyok faggyú elképzelhető, de a fogprobléma is, annak ellenére hogy rendszeresen járok fogorvoshoz. Kinézetre nincs baj velük, azonban néha napján van hogy begyullad.


Kezdetektől tudom hogy nem rák, mármint úgy fogtam fel, mivel olyan tünete nem volt, ami arra vezetne, de mint írtam semmi hátránya nincs, ezért se akartam megnézettetni, viszont a napokban hogy most begyulladt már meguntam, és szeretném megnézettetni. (most megfázás miatt volt.)


Csak mint írtam, nem akarok úgy elmenni, hogy kiderülne hogy valami más, amihez komplettebb kezelés kell, mert most hülyén fog hangzani, de most van időm "élni".


Teljesen sablonos napjaim voltak, ami abból állt hogy reggel keltem és azt tudtam hogy este lefeküdtem, de semmi kor semmit se tudtam felmutatni, szóval csak éltem mint hal a vízben.


Ha ezt kéne a komplett kezelés miatt folytatni, akkor inkább vállalom a következményeit, még akkor is ha csak pár évem lesz hátra. De épp hogy most bújtam ki a mélyponti életemből, nem fogok még egyszer oda vissza menni.


Jövőhéten meglátogatom a háziorvost, megkérdezem mi a helyzet, mi a teendő, aztán majd adja magát, hogy mi lesz.

2013. okt. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!