Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végtaghiányosan született a...

F.margo kérdése:

Végtaghiányosan született a sógornőm kislánya. Volt rendszeres tanácsadáson már a terhessége elejétől, Pesten is volt genetikai ultrahangon aminek a papírjára ráírták: ép végtagok! Tanácsot kérek kit kell/lehet perelni ez esetben?

Figyelt kérdés
Ja és szülés előtt 1 hónappal már kórházban volt ahol 2 naponta (! ) ultrahangon nézték és senki nem szólt neki semmit csak a szülésnél! Felháborító! Mindez Cegléden most októberben!

#ultrahang #orvosi hiba #nőgyogyasz #végtaghiányos baba
2013. okt. 13. 01:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen esetben nem sok esély van pert nyerni. Tudod, orvosi esetekben gyakorta előveszik az "egyik teszt sem megbízható 100%-osan" aduászt.

Ha mégis perre akarjátok vinni, javaslom, előbb a betegjogi képviselőtől kérjetek tanácsot!

Bár szerintem sógornődéknek most a legkisebb gondjuk az, hogy kit pereljenek :/

2013. okt. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. A kórházban van jogi képviselő. Vele is beszélhettek, bár nem tudom, ő mennyire független.

Ügyvéd, jogász? Ez elég speciális dolog, mert az orvos arra fog hivatkozni, hogy ő protokoll szerint járt el, és lehet olyan, hogy ha teszem azt 98% az esély, akkor így állítják ki a leletet. Nem tudom.


VOlt nekem is hasonló esetem, illetve ettől nagyon különböző, de majdnem meghaltam, mert egy vizsgálat nem mutatott ki valamit, amit ki kellett volna. Én nem mentem perre, örülök, hogy élek, de nekem azt mondták, hogy minimális volt az esély, hogy félreértelmezzék, és éreztették, hogy ők védve vannak, mert mindent előírás szerint csináltak.

2013. okt. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Meg lehet keresni egy erre szakosodott ügyvédet,de nem valószínű.h megéri. Az UH vizsgálat sem 100%-os,ha nem úgy fekszik a "magzat",nem látható minden anomália. Sajnálom nagyon,ami történt,de lenne egy kérdésem,ha pl. a 20 héten kiderül,mit tettek volna?
2013. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Előzőekkel tudok egyetérteni, de kérdeznék még egy dolgot, ha nem bánod:


Ha kártérítést kapnak a sógornődék akkor a kislány végtagja hirtelen kinő? Vagy az a baj, hogy amennyiben tudták volna előre elvetethették volna? Az is szép dolog ám...

2013. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen is perelni kell, és nagyon is sok esélyük van. Itt egy link , diagnosztikai tévedések stb, [link]
2013. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is köszönöm mindenkinek a tanácsokat, véleményeket. Utána néztem, a magzatnak 12 hetesen már az ujjai is megvannak (szét tudja őket nyitni). Ekkor még egész kicsi a magzat, tehát nem mondhatjuk azt hogy úgy fordult és azért nem látható a karja. Ennek a picurnak a jobb könyöke után már csak egy kis kar rész van meg, nincsen csuklója, ujjai még ezek kezdeményei se. A 12. héttől szülésig van egy pár ultrahangos vizsgálat, sógornőm meg több mint 4 hetet volt szülés előtt kórházban ahol 2-3 naponta nézték a picijét ultrahangon. A szülés napján kapott is az utolsó ultrahangról egy képet ahol tisztán látszik hogy hiányzik a baba fél karja! Ezt az orvosoknak látniuk kellett! Egy ultrahangos vizsgálaton amit néznek: szív működés, végtagok, vese (a babának), húgyhólyag stb. Az orvosnak kötelessége tájékoztatni a kismamát a magzata állapotáról, ezt ebben az esetben több orvos sem tette meg! Nem kérdeztem őket mit tettek volna ha tudnak erről a dologról. Fölösleges. Ez már így van. Többek között én is tanácsoltam nekik a pereskedést, mert felháborít az orvosok hozzáállása. Szülés után azt mondták neki: majd csinálunk a neki kezet!!! Mi van???? Átmennek istenbe és csettintésre lesz a picinek keze??? Ha egy átlag ember (mint én vagy ti)hibázik (főleg ha ekkorát)az a minimum hogy a főnöke leordítja a haját, de ki is rúghatják, ezek meg ússzák meg semmi "visszajelzés" nélkül? Nem a pénzről szól. Az nem adhat kart a pici lánynak (aki egyébként nagyon aranyos, egy kis tündér), de a családnak segítséget nyújthat hogy megkönnyítsék az életét. Nem tudjuk még mi vár erre a kis csöppségre, lehet hogy tényleg tudnak kezet "varázsolni" neki, de az biztos nem lesz olcsó. Ezért is írtam ide. Nem csak az esetleges kártérítés véget, hanem hasonló esetet keresve. Mit lehet ilyenkor tenni? Mi a legjobb a picinek? Mivel teszünk jót neki és meddig mehetünk el hogy ne árthatunk neki. Itt arra gondolok, hogy az se jó (egy egészséges gyereknél sem), ha mindent megakarunk csinálni helyette. Minden véleményt, hozzászólást előre is köszönök!
2013. okt. 14. 00:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod,lehet,hogy itt is leordítja a főnök a fejét annak,aki felelős. Sőt volt már olyan,h utána nem végezhetett felügyelet nélkül valamit. Próbáljatok meg egy erre szakosodott ügyvédet keresni,tőle tanácsot kérni,arra vonatkozóan is,hogy érdemes-e perelni.
2013. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Ha egy átlag ember (mint én vagy ti)hibázik (főleg ha ekkorát)az a minimum hogy a főnöke leordítja a haját, de ki is rúghatják, ezek meg ússzák meg semmi "visszajelzés" nélkül?" -- Ha tudnád, hogy (sajnos) mennyi ilyen eset van. Persze, értem én, hogy az orvos is hibázhat... még a legalaposabb munka ellenére is... és hogy ha minden orvost egy hiba után kirúgnának, akkor nem lenne orvos Magyarországon. De azért abszurd és felháborító, hogy más hanyagságáért adott esetben az életünkkel fizethetünk, és simán megússzák némi ejnyebejnyével. Pár éve volt egy eset, ahol egy orvos a betegben hagyott egy orvosi törlőkendőt. A beteg meghalt. Ugyan lett belőle vizsgálat, de ahogy várható volt, az orvost nem találták hibásnak, és azóta is vígan műthet. Nem ez volt az egyetlen hibája. Persze, az ilyen vizsgálatok mindig úgy zajlanak, hogy a végén vétlennek hozzák ki az orvost. Más munkakörben ez gondatlanságból elkövetett emberölés. Az orvosok meg még sokszor egy ejnyebejnyét se kapnak? És ezek csak a halállal végződő esetek. A "kisebb" hibákért, amikkel szintén megnyomoríthatják egy beteg életét, még ennyit se kapnak.
2013. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!