Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz az, hogy el kell törni...

Igaz az, hogy el kell törni annak az embernek az állkapcsát, aki lenyeli a nyelvét?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam valakitől. Hogy azért kell eltörni az állkapcsát, mert ilyenkor ún. szájzára van és nem lehet kinyitni a száját, hogy ki tudjuk húzni a nyelvét a torkából.

Ez hatalmas hülyeség?



2013. okt. 15. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz,sok sportolónak törik el ilyenkor az állkapcsát..
2013. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen nem letezik, hogy valaki lenyeli a nyelvet.
2013. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
mind a kérdés, mind a válaszok hü1yeségek
2013. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon mély eszméletvesztés kell a nyelv lenyeléséhez, teljes izomtónusvesztés, ebből adódóan nem fog szájzárat kapni.
2013. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
lenyelni a nyelvet nem leht mint mar mondtam feljebb, miutan a nyelvet tarto inak nem engedik melyen a torokba a nyelvet, max reszlegesen elzarhatja a torkot ha valakinek igen hosszu a nyelve es eszmeletet veszti e kozben eros utes eri, de az egesz legcsatornat nem tudja elzarni, itt eetem az orr-torok legcsatornat. Ez a lenyelte a nyelvet csak egy olcso bulvar fogas, hogy dramatizaljak a helyzetet es feltornazzak kicsit az olvasoik szamat. Egy nyelvet maximum akkor leht lenyelni ha ki van metszve a szajuregbol es aztan azt a darabot valaki lenyeli.
2013. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó... lehet, hogy igazad, van, sőt valószínű, én nem értek hozzá, viszont a kérdés szempontjából telljesen lényegtelen, hogy valóban lenyeli-e, vagy csak elzárja annyira a légcsövét, hogy ne kapjon tőle levegőt. és a kérdésre nem válaszoltál, mivel látszik,hogy értesz hozzá, kérlek akkor válaszolj is: igaz az, hogy el kell törni az állkapcsát?-mmint ha eszméletét veszti az illető.
2013. okt. 15. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:
15%

Elozo valaszolo vagyok. Roviden: Nem igaz szerintem.

Hosszabban: Szerintem, amikor valaki az eszmeletet veszti teljesen, akkor a nyelv izomzata is mint minden mas izom a testben teljesen ellazul. A nyelv is osszeesik mivel onmaga egy egesz eros izomzat. Ha valaki eszmeletet veszti, meg kell vizsgalni lelegzik-e, ha igen oldalt kell fektetni es mentot hivni. Ha nem lelegzik akkor ki kell uriteni a szajat es megkezdeni a lelegeztetest. Ha esetleg a nyelve megis lejjebb csuszott volna azt vissza kell huzni es megkezdeni a lelegeztetest de lehet sot valoszinubb hogy beindul magatol. Ugy gondolom ha valaki eszmeletet veszti es ezaltal ellazulnak az izmai es nem kell eltorni az alkapcsat mert konnyeden ki lehet nyitni a szajat az alcsucs lenyomasaval.( Amugy en a vilagon meg sehol nem tortent meg az, hogy valaki abba halt volna bele hogy lenyelte a nyelvet. Ez azert jelenthet valamit. )

2013. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jacksoon válasza:
52%

A kedves kérdező nem arra gondolt hogy konkrétan LENYELED A NYELVED, hanem hogy az annyira hátrafordul hogy elzárja a szájüreget, így a levegő áramlását,ami sajnos lehetséges, legtöbbször sportolókkal, nagyobb ütközés, esés miatt.Valamint attól függetlenül hogy a delikvens elájult szájzár alakul ki.

Ezt a problémát jobbik esetben úgy tudják elhárítani

hogy szétfeszítik a szájat (veszélyes!) és a nyelvet visszahúzzák eredeti állapotába, ha ez nem lehetséges bizony EL KELL TÖRNI A SÉRÜLT ÁLLKAPOCS CSONTJÁT hogy a nyelvet ki lehessen szedni pillanatnyi állapotából.


Focista ismerősöm szerencsétlenül ért labdához és rálépett, így hátra esett és lenyelte a nyelvét, az edző (aki történetesen a sportoló apja volt) több percen át küzdött hogy széteszítse a száját, de szerencsére sikerrel járt.

2014. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!