Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Olvasom a neten, hogy megszünt...

Olvasom a neten, hogy megszüntették a rokkantak TB-jét! Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés
Műtétre kellett volna mennie egy amputált lábú betegnek,a szűkséges vizsgátokat elvégeztették vele,mikor a konkrét beavatkozásra történt volna sor,közölték vele:"a rokkantoktol elvették a TB támogatást"!
2013. okt. 16. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Persze hogy igaz lehet, viktorka kezdettől fogva nyírta a rokkantakat.
2013. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
gratulálok azoknak, akik még mindig támogatják a fideszt... :)
2013. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát ez így ebben a formában nem igaz. Volt akinek elvették, de nem szó nélkül. Ugyanis ez már ha feltünt évek óta tartó folyamat. Felülvizsgálatra kellett menni a rokkantak túlnyomó többségének és ott döntötték el, hogy mi lesz vele. Volt aki rokkanat maradt, de volt olyan is aki nem. A konkrét esett ismerete nélkül, azért mert valaki elveszti egyik lábát az még nem azt jelenti, hogy ő most már élete végéig otthon ülhet és napi 12 órában nézheti a tévét. Ő simán integrálható a munka világába. Persze vannak melók amiket nem végezhet, de ez nem jelenti azt, hogy semmit sem csinálhat.
2013. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ma,10.11!Nem jól értelmezted!Ha már valaki rokkant és további,más jellegű műtétre van szüksége,tehát

ez eseteben a TB nem támogatja a műtétet!

2013. okt. 16. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem. Van XY akinek rendezett TB jogviszonya van, és van egy TB támogatott műtét amit el kellene végezni XY-on és ezt műtétet nem támogatja TB? Így van? Mert ilyen nincs! Nincs olyan, hogy rendezett jogviszony mellett Z-t meg lehet műteni XY-t meg nem. Kivéve a volumen korlátot. De a TB támogatott műtét akkor is jár, csak várni kell rá. (Vannak olyan műtétek amiket egyedileg kell engedélyeztetni, de ezek egyedi speciális beavatkozások.)


Nem ismerem az esetet, de szerintem az lehetett, hogy az illetőtől elvették a rokkant stáuszt, ezáltal megszünt a TB jogviszonya is.

2013. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma,12.28!Én sem akarom elhinni,de folyamatosan ezt írják a neten,tehát ha rokkant,sőt alanyilag jár valamilyen pótlék is neki,a műtétért fizetnie kell!!
2013. okt. 16. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Tégy már be egy pár linket, ahol ezt írják!
2013. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor tényleg elment a józan eszük. Mert, ha nem műtik meg a rokkantakat, akkor előbb-utóbb tovább romlik az állapotuk, és a végén munkaképtelennek kell nyilvánítani őket, ami nem üzlet az államnak sem.
2013. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sehol nem olvastam ezt.

Kérdező, te hol olvastad? Szúrd már be azokat a linkeket!

2013. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!