Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mégis mit kell tennem a TB-mmel?

Mégis mit kell tennem a TB-mmel?

Figyelt kérdés
Állami gondozott voltam, most töltöttem a 18-at ebben a hónapban, egyedül élek a macskámmal, nem tanulok most mert nincs rá időm. Alkalmi munkavállalóként dolgozom, vagyis a munkahelyem sem fizeti. Akkor most ezzel mit csináljak?... 1 hete még elláttak a kórházban, de gyanítom, hamar fel fog tűnni nekik, hogy ha nem fizetem.
2013. okt. 24. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Még orvoshoz nem mész az esetek 95%-ában ki sem derül. Önkormányzat szociálpolitikai osztályán kérheted, hogy fizessék. Azt hiszem regisztrálni kell a munkaügyin, ha a melóhelyed nem fizeti úgy is feketén vagy, szóval nyugodtan regisztrálhatsz. NAV-nak még nem hívod fel rá a figyelmét, hogy nem fizeted nem veszik észre... Ismerek olyat akinek 5 éve nincs rendes munkája és nem is fizeti a csekkeket. Ha észreveszi a NAV akkor is rugalmasan kezeli, és vagy elengedi a nagyját vagy az egészet. Persze ha kérelmezed feléjük.
2013. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feketén vagyok, de az alkalmi munkavállaló kb. olyan, mint a diákmelós, csak nem kell hozzá iskolalátogatási, viszont ugyanúgy fizet, és ebbe a TB nem tartozik bele... Értem, köszönöm. Orvoshoz elég gyakran járok, úgyhogy legrosszabb esetben akkor kiderül. :D
2013. okt. 24. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha a TB nem tartozik bele, akkor feketén foglalkoztatnak. Egyébként te is fizetheted magad után, a NAV tud csekket adni.
2013. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a Magyarország területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező kiskorú magyar állam‐polgár,vagy kiskorú menekült vagy kiskorú oltalmazott, illetve, a nagykorúsága megszerzését köve‐tő további 45 napig jogosult tb támogatott egészségügyi ellátásra"

[link]

Kizárólag egészségügyi ellátásra jogosultak (Megállapodás alapján szerzett jogosultság az egészségbiztosítási ellátásokra)


A 46. naptól kérelmezd a járási hivatalban, hogy rendezzék a TBdet rászorultsági alapon.

(ismerve az ügyintézők gyorsaságát, már most elkezdheted az ügyintézést)

A szociális törvényben megtalálod a feltételeket.

Ha nem találnak rászorulónak és nem rendezik, akkor be kell jelentkezned egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a NAVhoz (havi 6660 forint, tört hónapban napi 222 FT)


A ma 20:56-osnak:

Alkalmi és idénymunkánál (egyszerűsített foglalkoztatásnál) nem válik biztosítottá, vagy eü.ellátásra jogosulttá, csak baleseti egészségügyi ellátásra való jogosulttá.

[link]

Biztosítottak

3. oldal

2013. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mennyiii? ENNYIT azért nem járok orvoshoz még én sem :D De köszönöm, így már világos, ezt fogom tenni. A 45 napban még bőven benne vagyok, úgyhogy akkor egyelőre nem aggódom.

Egyébként elég szívás ez az alkalmi munkavállalóság. Igaz, hogy fél éve alkalmanként havi 160 órát dolgozom ott, de ha nekimegyek a reklámunknak, az nem munkahelyi baleset, és nincs táppénz sem, ha 2 hétig nem dolgozhatok az agyrázkódás miatt...

2013. okt. 26. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!