Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnám tesztelni, hogy...

Hogyan tudnám tesztelni, hogy mennyi nehézfém (főleg higany és ólom) van a szervezetemben?

Figyelt kérdés

Régebben olyan helyen dolgoztam, ahol sok ólom és higany volt. Emellett, még mindig van a fogaimban egy-két amalgám-tömés.

A kvázi-folyamatos melléküreg-gyulladásaim okán szeretnék ennek a végére járni.


Gondolom, elmegyek a háziorvosomhoz, aki beutal az SZTK-laborba, és ott vérből vagy vízből meg tudják állapítani, hogy mennyi nehézfém van bennem.

Vagy az SZTK-laborok ilyennel nem foglalkoznak, csak speciális (pl. munkaügyi) laborok?



2013. okt. 26. 00:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Még orvoshoz sem kell menned.

Az ólom ugyebár nehezebb a viznél, így ha vízne ugrasz és elsüllyedzs, akkor sok benned az ólom.

A higany pedig ugye melegben kitágul, szóval ha beülsz a szaunába és egy idő múlva felpuffad a fejed, akkor sok benned a higany.

2013. okt. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
[link] Ö meg tudja mondani melyik fém benned mennire okoz problémát egymáshoz viszonyítva.
2013. okt. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nos, továbbra is várom a válaszokat.

Közben, én is kutatok.

Ami az ólmot illeti, már rátaláltam erre az angol wikipédiás szócikkre: [link]


Szerintem ezeknek a nehézfémeknek az emberi testben való jelenlétét 4 teszttel lehet meghatározni:

1. vérvizsgálat

2. vizeletvizsgálat

3. nyálvizsgálat

4. bőrvizsgálat, hajvizsgálat, körömvizsgálat, csontszövetvizsgálat (ezek a régóta a szervezetben lévő nehézfémeket tudják kimutatni)


Véleményem szerint, sima gázkromatográfiás vizsgálattal ( [link] gyorsan elvégezhetőek ezek a vizsgálatok.

2013. okt. 26. 11:55
 4/17 anonim ***** válasza:
azt ne felejtsd hogy ezek a keringö/ürülö fémet mutatják. a probléma meg a mirigyekben agyban ragadtakkal van.
2013. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A 4-eske kapott tőlem egy piros pontot, mert fontost mondott/írt.


Én közben beszéltem a háziorvosommal, és rossz hírt kaptam tőle, sajnos:

Az SZTK-labor ilyen vizsgálatot nem végez.

Tehát keresnem kell egy olyan labort, amely méltányos áron csinál ilyen vizsgálatokat.

2013. okt. 30. 11:31
 6/17 anonim ***** válasza:

köszönöm. :) olvastam valahol pl hogy minél autistább valaki annál kevesebb higany van a hajában, tehát annál nehezebben tudja leadni magából a fémet.


kíváncsian várom mire jutsz.

2013. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Megkaptam a választ!


Budapesten a NMH MMI Munkahigiénés és Foglakozás-egészségügyi Főosztály Kémiai Laboratóriuma

(1096 Budapest, Nagyvárad tér 2.) végez nehézfém-vizsgálatot. A vizsgálat nem beutalóköteles és nem TB támogatott. A legegyszerűbb a vérvizsgálat, amelynek ára 1 személy esetén:

- Ólom vizsgálata vérből: 10.000 Ft

- Higany vizsgálata vérből: 10.000 Ft.

2013. dec. 25. 15:25
 8/17 anonim válasza:
Utolsóhoz fontos tudni, hogy a vérvizsgálat nem fogja kimutatni milyen a nehézfém szinted, mert a fémek a sejtekben vannak. Más szóval, teljesen haszontalan pénzkidobás.
2016. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Igy van, a vérvizsgálat csak a vérben keringő nehézfémeket mutatja ki, a probléma pont az idegsejtekben, leginkább az agyban lévő nehézfémekkel van. Ezek nem jutnak át a vér agy gáton. A nehézfém eltávolítás hosszú folyamat 3-6 hónap is lehet. Az egészre a Klinghardt protokoll talán a legjobb megoldás.

Itt olvasható:


[link]


Az EDTA ami kapható és hatékony nehézfém eltávolító, a szedése mellett vigyázni kell arra, hogy a hasznos fémeket is kiviszi a szervezetből, tehát a cink, magnézium, szelén, mangán-t pótolni kell mellette.

2018. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező! Régi kérdés, de hátha olvasod … Sikerült tesztet? Engem is most ez foglalkoztat.
2022. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!