Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek volt már körömbenövése...

Józsi a katona kérdése:

Akinek volt már körömbenövése és valamilyen módon rendbe hozták, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Lassan két éve hogy folyamatosan felmerülő probléma, ahogy láttam másoknál is, a körömbenövés. Itt gyakori kérdéseken is, meg más fórumon is olvastam mindenféle módszerről, gyógypedikűrös, sebész, lézersebész,különböző csodakrémek. Nekem idáig kórházi sebész kétszer csinálta meg, és gondolom senkinek nem kell mondanom, eléggé kellemetlen érzés, és ha nem muszáj nem akarnám még egyszer átélni. A krémek saját tapasztalataim szerint csak időhúzásra jók, gyógypedikűrösnél voltam az utolsó 3-4 alkalommal hogy benőtt, volt amikor nagyon szépen kiszedte, de mégis újra meg újra visszajött, a legutóbbi alkalom meg már 2 hónapja volt, de a seb nem akart utána begyógyulni, és a lábujjam azóta is fel van dagadva. Most már olyan stádiumban van hogy hozzá sem akar nyúlni, csak egy sebészet-szintű beavatkozás segíthet. Itt jött a képbe az elég sokak által ajánlott lézeres sebészet, ami azt állítja hogy a fő probléma, hogy szélesebb a köröm, mint a körömágy, emiatt nő be, és ha a körömtermelősejtekből valamennyit elpusztítanak lézerrel, akkor soha többet nem fog ilyen probléma felmerülni. Az egyik ilyen helyen még egy életre való garanciát is ígérnek a beavatkozásukhoz. Ez eleinte megtetszett, de mégis elbizonytalanodtam, mert ez egy eléggé drasztikus, visszafordíthatatlan megoldás, és még a kórházi sebész sem ajánlotta.

Szóval itt vagyok bajban, hogy nem tudok dönteni mi legyen, mert rengeteg a lehetőség, és nem tudom melyik a legmegbízhatóbb, melyiket érdemes, illetve nálam az is szempont hogy a lehető leg fájdalommentesebb legyen (szerencsémre tűfóbiás is vagyok).



2013. okt. 31. 17:22
 1/2 anonim válasza:

[link]



ez egy lézeres , és végleges kezelés

2013. okt. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 wolfgirl0807 válasza:
Én a sebészeten csináltattam meg a benőtt körmömet kb fél éve ,azóta sem nőtt vissza,de ha tűfóbiás vagy nem nagyon ajánlom mivel a műtét elején kapsz kettő érzéstelenitőt.
2014. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!