Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Közel fél évig nem volt TB...

Közel fél évig nem volt TB fizetve 2012-ben. Álláskereső voltam suli után. Miért nem kérték hogy fizessem be? Elévül az ilyen?

Figyelt kérdés
A fél év a 3 hónap úgymond türelmi időn túl értendő. Ha ki kell fizetnem,nem fogják kérdezni hogy eddig miért nem fizettem? Büntetés?
2013. nov. 11. 06:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

nálunk utólag,visszamenőleg,a késedelmi kamattal együtt kérte a NAV az egészet,

6660ft/hó,

2013. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Miért nem kérték hogy fizessem be? "


És miért nem küldtek fűszoknyás lányokat vagy kigyúrt pasikat, akik mosolyogva könyörögnek, hogy fizess?

Ne viccelj már. Ezt kötelező fizetni. Köteles vagy fizetni, nem fog rá senki kérlelni...

2013. nov. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Kérdés, hogy most már van-e állásod? Amíg nem voltál biztosított, voltál-e orvosnál? Ha igen, akkor orvos jelentette NAV felé és még 5 évig bármikor behjthatják rajtad visszamenőleg is.
2013. nov. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam orvosnál az idő alatt, és azóta már van munkám
2013. nov. 11. 08:35
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Előbb-utóbb kiszúrják, hogy nem fizettél, és küldik a fizetési felszólítást, késedelmi kamattal. Láttam én már több százezres csekkeket is...
2013. nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"Nem voltam orvosnál az idő alatt, és azóta már van munkám"


Ha nem voltál orvosnál, akkor nem jelentették NAV felé, hogy nem vagy biztosított, lehet hogy megúsztad. Úgy tudom 5 év az adónál az elévülési idő.

2013. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Kedves második, szerintem meg igen is illene küldeni ilyen esetben egy levelet, hogy kedves adózó, tájékoztatjuk, hogy jelenleg nem fizeti senki ön után a TB-t, ezért fizesse be saját magának, X Ft a jelenlegi tartozás, nesze egy csekk.

Én is voltam hasonló helyzetben, és az ügyintéző a NAV-nál NEM TUDTA megmondani, hogy mennyivel tartozom, pedig személyesen bementem az ügyfélszolgálatra!! Azt mondta, számoljam ki hány napja nincs jogviszonyom és szorozzam be 220Ft-tal. Ja kössz. Ha egy profitorientált cég is így szedné az előfizetési díjat lehúzhatná a rolót.

Az meg már egy másik jó kérdés, hogy ha úgy adódik, akkor mi alapján büntet meg, vagy küld felszólítást, ha nem tartja nyilván napra pontosan, hogy mennyi a számlám egyenlege?

2013. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó: Nyilvántartják ők, csak gondolom nem két perc, hogy előszedjék a rendszerből. Egyébként meg szerintem te is felnőtt ember vagy, táncsak képes vagy arra, hogy számon tartsd a kötelezettségeidet. Ha nem, akkor kérj magad mellé gyámot. Persze gondolom annak se örülnél, hogy ha küldenék a felszólítást, és annak a díját ki kellene fizetned...
2013. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
TB-t csak a bolond ember fizet.
2013. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem vágom... régen úgy volt, hogy a TB nem adó, hanem járulék, azaz cserébe szolgáltatást kapsz, egészségügyit. Ha nem fizeted, nincs szolgáltatás, de nem hajtják be, hiszen nincs mit, hanem az orvosnál közlik, hogy sorry, ezt ki fogjuk számlázni. De TB-t nem kötelező fizetni. Csak nem látnak el, meg nem kapsz GYES-t stb...Nem? Egy rakás munkanélküli ismerősöm van és soha nem kérdezte tőlük a NAV, hogy mi van TB-vel, így nyilván szólni sem fognak.
2013. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!