Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MR vizsgálat lelet értelmezés....

MR vizsgálat lelet értelmezés. (? )

Figyelt kérdés
Daganatos beteg vagyok, tavasszal kaptam kemoterápiát. A 4,5x4,5 centis áttét összement a kezelés hatására 2x1 centisre. A vizsgálatokon látszik a maradvány és az lenne kérdésem, hogy az normális-e, hogy kontrasztanyagot halmoz?
2013. nov. 12. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

dióhélyban, laikusok számára is érthetően:

az MR vizsgálatok előtt, azért juttatják be a szervezetbe a kontrasztanyagot, hogy a test a beteg szerveiben felhalmozódjon, ezáltal a felvételeken láthatóvá váljon a beteg terület.


Modern képalkotók szerepe a daganatok diagnosztikájában


Az UH, CT és MR vizsgálatok céljai és lehetőségei daganatok vizsgálatánál


A koponya vizsgálatakor a meningeoma, neurinoma az esetek többségében a kontrasztanyagot erősen halmozza, ez értékes differenciál-diagnosztikus jel, .... [link]



Benignus tumorok

Haemangioma


Focalis nodularis hyperplasia (FNH)

Májspecifikus (a RES által felvett) kontrasztanyag a gócban halmozást mutat.


Adenoma

Az intravénás Gd tartalmú kontrasztanyagot halmozza, a specifikus MR kontrasztanyagot (Fe nanoparticulum tartalmút) viszont nem.


stb.

[link]


[link]

2013. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*dióhéjban,....

(elnézést!)

2013. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tudom az eljárás mibenlétét csak az érdekelt volna, hogy a kemoterápia után normális-e a kontrasztanyag halmozás. Közben voltam orvosnál és nem normális...

2013. nov. 15. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!