Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészen pontosan milyen...

Egészen pontosan milyen vizsgálatokat végeznek el egy neurológiai vizsgálat keretében?

Figyelt kérdés

Migrénes fejfájásokkal küzdök mióta az eszemet tudom és kaptam beutalót neurológiára de nem tudom mire számítsak.Milyen vizsgálatok fognak történni.

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2013. nov. 13. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Először sima alap fizikális dolgok.Járkálni kell,simán majd csukott szemmel, szem mozgását nézik, térdreflex, végtagokat emelgetni. Csukott szemmel megérinteni az orrod, egyik kézzel másikkal, majd mindkettővel. Megkérdezi hol élsz, van e szmog, vagy olyan jellegű "szag",zaj a környéken, amire esetleg rosszul reagálhatsz. Ha ezek alapján nem talál túl kirívó dolgot, gyógyszerterápiára fog. Átlag 3 hónapos ciklusra. Majd vissza kell menned, hogy javult-e. Ha talál vmit a vizsgálatok alapján ami gyanús, akkor jön a CT, MR vizsgálat.
2013. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jó hát attól függ, hova mész

én egy atomparaszthoz kerültem, pedig kifejezetten Fejfájás Ambulancia volt, és mikor alig tudtam lépni is mert pont akkor is szikrázott a fejem a lüktetéstől, akkor ennyit mondott h "na és én most mit csináljak a maga fejével?".

ezután pedig közölte, hogy "majd elmúlik ...", és ennyiben maradtunk, adott egy jó nagy semmi papírt, migraine diagnosissal és akkor ennyi volt az egész "kivizsgálás"

2013. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Sajnálom, hogy rossz orvoshoz kerültél pedig ezeket a dolgokat komolyan kell venni. :/

Én bízom benne ilyen gondom nem lesz mert már nálam is elfajultak a dolgok rendesen, minden vizsgálaton voltam már, szemészeten, vérvételen, röntgenen de sehol semmi. Ennyi év után jutott eszükbe hogy kéne egy neurológiai vizsgálat. Elvileg ott kellett volna kezdeni. Ennyit az ilyen orvosokról. (Tisztelet a kivételnek)

2013. nov. 15. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!