Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemrég kaptam meg a hatósági...

Nemrég kaptam meg a hatósági bizonyítványomat, azonban közbe jött valami, és hogy ez hatással lehet-e a támogatottságomra?

Figyelt kérdés

Idén nyáron államvizsgáztam a főiskolán, és ugyebár csak a diákigazolvány érvényességéig (okt. 31.) + 45 napig van államilag finanszírozva az egészségügyi ellátásom. Azonban a napokban megkaptam a hatósági bizonyítványomat, ami további 1 évig hosszabbítja meg a támogatásom. E közben a szüleim terveznek egy új autót venni, amit a nevemre íratnának, és hogy ennek lesz-e valamilyen hatása a hatósági bizonyítványomra? A bizonyítványra az van írva, hogy jövedelmi és VAGYONi változásaimat 15 napon belül köteles vagyok közölni a munkaüggyel és az önkormányzattal.Van-e okom félni a támogatás megszűnésétől ezzel a lépéssel? Vagy kizárólag csak bejelentett munkahellyel, vagy a bizonyítványom lejártával szűnik meg a + 1 éves támogatottságom?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 29. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"A bizonyítványra az van írva, hogy jövedelmi és VAGYONi változásaimat 15 napon belül köteles vagyok közölni a munkaüggyel és az önkormányzattal.

Van-e okom félni a támogatás megszűnésétől ezzel a lépéssel?"

igen, van.

mivel az új gépjármű értéke jóval magasabb, mint ami a támogatás igénylésének feltételének megszabtak.

(...jelenleg ez az összeg személygépkocsi esetén, max. 800 ezer Ft. érték lehet. (ennél nagyobb érték esetén, már az igénylést is elutasítják.)

2013. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. nov. 29. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!