Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen feladatokat kell...

Milyen feladatokat kell ellátnia egy segédápolónak?

Figyelt kérdés
Hamarosan kórházban fogok dolgozni. Lesz 3 hónap betanulási időm, de így nagyjából mit kell majd csinálnom?
2013. dec. 11. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Gyógyszert mindent neked kell hozni-vinni(beleértve a kellemetlen dolgokat is amik a wc-t helyettesítik). Vérnyomás és lázmérés, a betegek állapotának ellenörzés(megkérdezed hogy van stb). Ápolóknak segíteni kell amikor 1 ember nem elég hozzá, pl a beteg átemelése, felvétele. Olyanokat nem kell csinálnod, hogy injekciózod őket.
2013. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Első jól írja.De hogy hogy nem tudod nagy vonalakban legalább hogy mire számíts?Milyen úton módon kerülsz be ha nem titok?
2013. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Beadtam egy önéletrajzot, volt róla sejtésem, hogy ilyen feladataim lesznek, de jobbnak látom, ha inkább itt is megkérdezem. És köszönöm a választ :)
2013. dec. 11. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Segédápoló nem kezel gyógyszert, esetleg addig, amíg a beteg kezébe vagy szájába adja etetéskor.

NEm mér vérnyomást, lázat, mert az már eü tevékenységnek számít, aminek eredményét rögzíteni kell a dokumentációban, amihez szintén nem nyúlhat.

Segít a mosdatásban, etetésnél, pelenkázásnál, beszélget a betegekkel, elkíséri őket a büfébe vagy az udvarra sétálni.


Én szeretem őket, de pl soha nem kérem, hogy pelenkázzanak, mert az az én dolgom addig, amíg belefér az időmbe (műtétes osztályon délután, egyedül 30 beteggel nem mindig van rá idő), sokkal jobban örülök, ha a betegek lelkét ápolja, mert arra sokszor tényleg nincs se idő, se energia.

2013. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a betegek lelkét is ápolhatom azzal nem lesz gond, szerencsére ebben jó vagyok :)
2013. dec. 11. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg azt tartom a legnagyobb segítségnek, nem szeretem azokat, akik a segédápolókat ugráltatják maguk helyett, vagy a nemszeretem melót bízzák rájuk :(
2013. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazatok van, de sajnos a nem szeretem meló:( segédápolói feladat, persze ha tisztába kell tenni a beteget én sem futok 3 kört mire jön a s.ápoló, megcsinálom!


Egyébként, hogy milyen feladataid lesznek, az osztály, főnővér és ápolók függvénye.

2013. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anonimusz77 válasza:

Azt szeretném kérdezni, hogy.ha nem vagyok szakképzett de Ito n dolgozom mint segéd ápoló. Mik a konkrét feladataim?

Mert itt komoly félre érzések vannak a munka helyemen.

Alapból csináljak EKG, vagy vegyek vér gázt, vagy szívjam fel a gyógyszereket.... Ez csak pár dolog. Ezt megtagadhatóm? Szerintem ez szak ápolói feladat szóljatok ha tévedek. Mire lehet hivatkozni ha még is elvárják, hogy csiná9ljam meg? Hozzá kell tennem más munka körben közel 19-20 éve eü be dolgozom. De ez számomra is új.Budapest egyik legnagyobb mellkas sebészeti osztálya. Előre is köszönöm a segítséget.

márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!