Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A donor szív meddig használhat...

A donor szív meddig használható fel?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 4 oráig lehet konzerválni ha kiműtik a donor testéből. Viszont arra vagyok kiváncsi, hogy mennyi ideig tarrtható el a donorszíva donor testében úgy hogy a donor már halott?


Háttértörténet aki akarja elolvassa aki nem nem.

Szoval van 1 lány(18 éves) akivel kb 5 honapja ismerjük egymást és szivbeteg.

Eddig még nem sikerült összehozni találkát mert messze lakunk egymástol de teljesen jol kijövünk minden rendben, de rendszeresen van baj a szivével és szivátültetésre lene szüksége. Az apja meg 1 orvos elv intézkedett és 23.án lesz szivátültetése Svédországban. A találkákat ált ö mondta le mindig vm családi v ilyesmi dolog miatt. Ebben a témában nemigazán vagyok járatos és ne mtudom mit higgyek. Mert 1ik nap mondta h holnap kiderül lesz-e sziv v sem. Másnap felhív lesz sziv és ennyi.

Azért gyanakszom h most akkor hogyis van ez? Svédországban megműtik és ripp ropp szednek elő 1 szivet 3 héttel a műtét előtt?

Nem tudom meddig használható fel 1 donor sziv de azt tudom minél hamarabb használják annál nagyobb az esély hogy jól sikerl a műtét.

Szoval röviden tömören arra gyanakszom h csak szivat és nem is lesz semmiféle műtét.



2013. dec. 16. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Egészen rövide ideig. Nézd meg a Szívedbe zárva c. fimet.
2013. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a donor meg el (a teste), akkor elkepzelheto. Ha nem, akkor kamu szaga van.
2013. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szívet olyan gyorsan kell felhasználni, hogy amint valaki meghal, aki potenciális szívdonor, rögtön viszik a beteget a kórházba, és már készítik is elő a műtétre.

Azok, akik új szívet kapnak (vagy akár májat, vesét) a műtét előtt max. pár órával tudják meg, hogy van donor, és műteni fogják őket.


Ha meg a halottban marad a szív, akkor azonnal használhatatlanná válik. Nincs oxigénellátás, pusztulni kezdenek a sejtek, szövetek.

2013. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem kösznöm. Valami ilesmire gondoltam én is, hogy ez kamu amit nekem mond...

Sajnos megint csalodnom kellett :(

Na mind1 szép estét nektek :)

2013. dec. 16. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Valaki kamuzik...
2013. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!