Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Izotópos pajzsmirigy vizsgálat...

Izotópos pajzsmirigy vizsgálatról van itt valakinek személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valami sugárzó anyagot adnak be, de a tájékoztatón amit kaptam nyomtatva az orvostól az volt írva, hogy meginni vagy injekció formájában a vizsgálat jellegétől függően.


Pajzsmirigy esetében melyik a gyakoribb? És ha inni kell a löttyöt annak milyen íze van? Igazából ettől félek, elég nehezen tudom a rossz ízű dolgokat lenyelni. Nem akarok hányni.


Azt írták, hogy nem okoz mellékhatásokat. Ez tuti ezer százalékra biztos? (igazából hányástól félek, ez nekem ilyen fóbia)



2013. dec. 17. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
az izotópokat többnyire természetes anyagokkal adják be, ha le kell nyelni. pl kefír, kockacukor. a radiofarmakonoknak többnyire nincs mellékhatása mert a szervezetben is vannak izotópok, azokat állítják elő mesterségesen.
2013. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vénásan adtak be egy icipici jódot. Tényleg nem volt mellékhatása. Allergiás vagyok sok mindenre, de erre nem volt semmi reakció.
2013. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A XI. kerületben intravénásan adták be. Semmilyen mellékhatása nem volt. Várni kellett egy órát, majd egy röntgengép elé ültettek. Ott kb. egy pár percig mozdulatlanul kellett ülni, és kész voltam.
2013. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató :)
2013. dec. 19. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Menstruáció alatt is elvégzik vajon?
2020. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!