Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vermoxot hogyan szedjem ilyen...

Vermoxot hogyan szedjem ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A kutyámnak cérnaférge volt. Öt napon át adnom kellett neki valami rózsaszín féreghajtót majd pár nap után doki adott neki meg egyet.

Ma harom hasmenesem volt. Szagra ugyanolyan mint a kutyáé, a harmadikban volt valami fehér nagyobb gömbszerű.

Én elővigyázatosságból felirattam egy vermoxot de gondolom elkaptam én is.

Elolvastam a betegtájékoztatót, de arra az van írva hogy úgy szedjem ahogy doki mondta.

Még várok, nézem a székletem és ha látok benne kukacot, elkezdem a kúrát.

Az jó ha úgy szedem mint a kutya? 5 darabot naponta és egy hét múlva még egyet.

A dobozban hat darab tabletta van.



2013. dec. 30. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán ha megnéznéd a betegtájékoztatót?
2013. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Visszavonom, amit az előbb írtam, mert most ellenőriztem a betegtájékoztatót és abban nincs benne. Viszont utánakerestem neked. Amennyire látom, a legtöbb helyen 3x2-es adagolásról beszélnek a cérnagiliszta esetében (3 napig 2db), de jobb lenne, ha a kezelőorvosod írná elő.
2013. dec. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit írnak, hogy 3x2, akkor az azt jelenti, hogy napi 3-szor 2 db-ot kell bevenni. Nem kötözködésből mondom, csak hátha a kérdező orvos nélkül akarja szedni.
2013. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a betegtájékoztatóban írják a 3x2-t, hanem fórumokon, és én írtam ebben a formában. Lehet, hogy rosszul írtam. A fórumokon egyértelműen kiírták, hogy három napig kettő-kettő.
2013. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó, tényleg nem kötözködésből mondtam :)
2013. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

találtam egy orvosi tájékoztatót


Enterobiázisban testtömegtől és életkortól függetlenül felnőtteknek és gyermekeknek: egyszer 100 mg (1 tabl.) bevétele elegendő. Miután a reinfekció elég gyakori, a kezelést 2 és 4 hét múlva meg kell ismételni.

Ascariázisban, trichuriázisban, ancylostomiázisban és kevert fertőzésekben testtömegtől és életkortól függetlenül felnőtteknek és gyermekeknek: napi 200 mg (reggel és este 1-1 tabletta) három egymást követő napon.

Téniázisban és strongyloidiázisban

felnőtteknek: napi 400 mg (reggel és este 2-2 tabletta)

3 egymást követő napon,

gyermekeknek: napi 200 mg (reggel és este 1-1 tabletta)

3 egymást követő napon.

Diétára vagy hashajtók alkalmazására nincs szükség.

Csecsemőknek, 2 éves kor alatt: lásd a 4.4. Különleges figyelmeztetések fejezetet.

A tabletta szétrágható, vagy egészben lenyelhető. Kisgyermekek számára célszerű összetörni.

2014. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!