Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Branültű szúrása vagy a...

Branültű szúrása vagy a vérvétel kellemetlenebb?

Figyelt kérdés
Félek a vérvételől,mert általában elájulok.Branültű beszúrásában is volt már részem de melyik a kellemetlenebb? Jó tanácsok vérvételre? Előre is köszönöm!

2014. jan. 2. 22:39
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Ugyanannyira kellemetlen mindegyik. Nem fáj jobban egyiksem. Tanácsok,ha rosszul vagy tőle: egyél előtte egy szelet csokit,igyál is előtte rendesen(de ne alkoholt!)-úgy könnyebb szúrni. Jaah és ne nézz oda és ne görcsölj rá. Üdv egy ápolónő :)

2014. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 2. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok, de hogy egyen az ember vérvétel előtt csokit, mikor éhgyomorra kell menni? a csoki megdobja a vércukorszintet.

Én vérvétel után 10 perccel szoktam elájulni, ha elindulok haza. Ezért be szoktam menni a vécébe, és ott ülök egy darabig lelógatott fejjel, akkor nincs baj.

Engem a branül idegesít. Egyszerűen rosszul vagyok a gondolattól, hogy ott van bennem. Mikor be kellett mennem a kórházba infúziós kúrára, azt kértem, hogy inkább szúrjanak meg minden nap, mint hogy egyfolytában bennem legyen az az izé.

2014. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két pohár víz előtte, és kérd, hogy fekve vegyék le.

Ne nézzed, és lazíts!

A vérvételi tű vékonyabb szokott lenni a branülnél, ne stresszelj!

2014. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 3. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem egy hete műtöttek, úgyhogy nemrég mindkettőhöz volt szerencsém.

A vérvételnek 2 nap után nyoma sem volt, a barnült viszont a kézfejembe kaptam, még mindig fáj, be van dagadva, olyan a helye mint egy csípés, közepén apró sebbel.


Szóval mindenképp a sima vérvételre szavazok.

2014. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túléltem,és most valahogy minden rendben ment:)Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak meg jobbulást!
2014. jan. 26. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!