Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az égési sebem...

Miért van az égési sebem körül piros folt?

Figyelt kérdés
Van amikor terjed 1 max 1,5 centit 2013 december 30.án égettek, meg tűzijátékkal a bal combomon seb szépen gyógyul de körülötte aggasztó piros folt van miért van ez baj?
2014. jan. 3. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert gyulladás alakult ki. Menj el orvoshoz,kezelni kell és lehet,hogy antibiotikumot is kapsz. Az égési sérülések könnyen fertőződnek!
2014. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem megyek orvoshoz baj? Esetleg ha hány napon belül nem múlik el mikor mennyek el dokihoz
2014. jan. 3. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg otthon kezelni. Kenjed Betadine-al és kösd be. Remélhetőleg elég lesz. A gyulladás 4-5 napon belül meg kell,hogy gyógyuljon,de a teljes hámosodás legalább 10-15 nap.
2014. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor nem kell agódnom hogy meghalok vagy ilyesmi mert elég hipohonder vagyok az ilyenektől???????????????????????????????????
2014. jan. 3. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazság szerint olyan égési sérüléseknél,amikor sérül a hámréteg és nem csak pirosodik,Tetanus injekciót kéne kapni. De ezzel már felesleges foglalkozni,mert azt 72 órán belül be kéne adni. De az alap,hogy ilyen sérüléseket kezelni kell és kötözni is. Így valószínűleg nem lesz probléma.
2014. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok tavaly kaptam tetanuszt ami 5 évig jó
2014. jan. 4. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor OK! Kezeld,kössed és szerintem rendbe jön.
2014. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!