Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az új háziorvosnál hogyan...

Az új háziorvosnál hogyan zajlik az első találkozás? Elvégez valamilyen általános egészségügyi felmérést?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
valószinüleg mér egy vérnyomást és esetleg meghallgatja a tüdödet. Ha nincs panaszod mást nem csinál de lehet még ennyit sem.
2014. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

háziorvostól függ

az előző nem csinált semmit

a mostani a váltásnál pedig kikérdezett, vérnyomást mért, hasat tapogatott fekve, pajzsmirigyet tapintott, torkomba nézett, meghallgatott

2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kb. három év után mentem el hozzá először. Nem csinált semmit, csak megjegyezte, hogy na, engem sem látott még. :D


Sima vírussal mentem, csak azt vizsgálta, felírt valami gyógyszer. Azóta sem voltam. (Újabb egy év. Nem csodálkoznék, ha kiderülne, hogy azóta megint átkerültünk máshoz. :D)

2014. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

(Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan kell háziorvost váltani. Pl egy újnak választott doki köteles fogadni, vagy ő dönti el, hogy lesz-e a háziorvosom?

Aztán hogy mennek a papírügyek? A régi házi orvosnál kell valamit csinálni? Úgy értem kijelentkezni, vagy valami papírt kérni? Az újhoz mit kell magunkkal vinni?


Aki tudja írja már le kérem! És bocs Kérdező, hogy beleoffolok, de szerintem nagyon idevág ez is... Köszi!)

2014. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor gyerekorvostól felnőtt orvoshoz mentem (ne ma körzetit választottam) csak simán kivártam a soromat, mikor én következtem bementem, mondtam neki hogy hozzá szeretnék járni, felvette az adataimat, nagyon nem vizsgálgatott. Az előző orvosnál nem csináltam semmit.
2014. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elmész az újhoz, ott ad egy papírt, amit kitöltesz (tényleg csak néhány adat), ezt borítékba rakod és feladod postán a réginek vagy elviszed hozzá és ő átküldi az újnak a kartonodat

nem köteles elvállalni a választott orvos, ha telt ház van nála, akkor mondhatja, hogy nem vállal

2014. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es. elmész az ujhoz akit szeretnél és megkérdezed vállal-e? ha igen akkor megadod eddig ki volt az orvosod és akkor ök elintéznek egymás közt mindent. ákéri az eddigi anyagodat és kész. néhol erre lusták ott megkérnek te kérd ki a kártyádat és vidd át magad az ujhoz.
2014. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém nem csinált semmit, csak megköszönte a bizalmat, hogy őt választottam.

Amikor dokit váltottam (már kétszer is költözés miatt) annyi volt a teendőm, hogy elmentem hozzá, megmondtam, hogy mostantól ide szeretnék járni, aztán a viszont látásra. Nem kellett semmi papírt kitöltenem, vagy kikérnem, mindkét doki elintézte az intézni valókat.

2014. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!