Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az égési sérülésre mit tudtok...

Az égési sérülésre mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Másodfokú égési sérülésem van de már meg gyógyult annyira hogy kötözni sem kell és már elég szépen néz ki! nekem nagyon sokan mondják, hogy kenjem aloeverával de a doktor azt mondta hogy inkább körömvirág krémmel kenjem. Szerintetek melyik lenne jobb?

2014. jan. 11. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
alap hogy azt csinálnám amit a doki mond.
2014. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aloe vera szerintem egy kamu. Nekem az ekcémámat nem enyhítette semennyire se. Ami olcsó az a méz! TVben állatoknak és embereknek a nyílt sebeire azt raktak és bekötözték. Antibakteriális, nem irritatív, nem folyik annyira, és nem csíp, mint a Betadine.
2014. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A betadine nem csíp, ellenben a méz baromi jó kis gyulladást tud okozni nyílt seben.
2014. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3. hülyeségeket beszélsz! Betadine csíp... 10évesen leégettem a lábam úgy, hogy bőrt húzták le a sebről. Betadine-t kaptam rá, minden kenésnél kicsordult a könnyem, pedig volt utána fejberagasztás, és jó pár seb összevarrás. Igén ott nekem se csípet, de az égési sérülés más!!


kérdező: Egy tanács, ha máskor leégeted magad utána 7percig folyasd rá a vizet minimum, tök mind1 mennyibe kerül:D:D (mentőtiszt mondta).

2014. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek kenjem körömvirág krémmel amit a doki mondott? mert nem szeretném nagyon hogy helye maradjon és olyannal szeretném kenni ami eltünteti idővel az égés helyét :(
2014. jan. 11. 13:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy az aloe kamu az is eléggé tájékozatlan.

Több kutatás is van ami igazolja az aloe bérnyugtató és bőrregeneráló hatását.

A pubmed-en ott vannak a kutatási eredmények.


A kérdésre meg az egyik orvos ezt mondja a másik meg azt.

Az egyik rokonom leforrázta a kezét, elég csúnyán és neki az orvos az aloe-t javasolta ő azt használta. Ma már nem is látszik, hogy volt vele valami.


Szóval döntsd el, hogy neked melyik szimpatikusabb.

2014. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A körömvirág is jó, az aloe is. Amelyik tetszik. Vagy beszerezheted mindkettőt is, sokmindenre jók, előbb-utóbb elfogynak úgyis.
2014. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az aloe v. nem segített. Az égési sérülés helye meg több évig meglátszott ha úgy vetődött rá a napfény.
2014. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm nekidőlt annak a régi típusú konvektornak, ami ilyen hosszúkás fekete. Lett a hátán egy kb 5-6 cm átmérőjú rácsos (ilyen rács van a konvektoron) égési seb. Elég csúnya volt. Hólyagos és fájt is neki. Később lehámlott meg a szokásos gyógyulás.

Azt a kezdetektől fogva Aloe-s krémmel meg sprével kentük. Mára teljesen elmúlt és már semmi sem látszik neki.


Az anyja kórházban dolgozik, mint főnővér és az ottani bőrgyógyász javasolta ezt a kezelést. Nyilván nem fog olyat javasolni a betegeknek ami nem használ.

2014. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Stabilizált aloe verát tartalmazó sprayval fújd, krémmel és E vitaminos olajjal kend.Régebbi égési sérüléseknél is segítenek, sok jó tapasztalat van velük. Nem mindegy viszont, hogy milyen minőséget használsz.Olyat válassz, amiknek megvan az orvosi hátterük is és megfelelő minősítésekkel is rendelkeznek.Heg mentes, mielőbbi gyógyulást!
2014. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!