Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 50%-os mozgáskorlátozottságot...

Waren kérdése:

50%-os mozgáskorlátozottságot állapítottak meg nálam tíz éve, egy balesetben a medencém tört több helyen. A csontok összeforrtak rendesen, de a mozgástér szűkült és ízületeim fájnak. Jogosult vagyok-e járadékra, és ha igen, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A mai helyzetben kétlem, hogy ilyen helyzetre járadékot kapnál. Olyan embereket vágtak ki a leszázalékolásokból, akik nálad százszor rosszabb állapotban vannak.
2014. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az 1990-es években és a 2000-es évek első év tízedében, (2000 - 2010 ig.) munka képesség csökkenést néztek és állapítottak meg. Például az én esetemben, 1998.-ban 67% III. (harmadik) csoportú rokkantságot állapítottak meg. De például 2015.-ben már nem munka képesség csökkenést néztek. Hanem olyanokat néztek mint, üzemi baleset, foglakozási, össz-baleseti, egészségügyi károsodás, vagy az én esetemben össz-egészségügyi károsodást néznek / néztek. Lehet hogy 67%-os a munkaképesség csökkenés, de 2015-ben nálam 53-os össz-egészségügyi károsodást állapítottak meg. És ami a lényeg, hogy oda írták a papira, hogy állapota 18 éves kora előtt is fent állt, és hogy újabb felül vizsgálat nem szükséges. Tehát ebből is látszik, hogy mást néztek és vizsgáltak, 2010 előtt mint 2010 óta. Az igazi különbség ebből adódig!
2016. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!